Zmiany w kalendarzu MotoGP na sezon 2020. GP Tajlandii przeniesione na październik

Zmiany w kalendarzu MotoGP na sezon 2020. GP Tajlandii przeniesione na październik

W związku z utrudnieniami spowodowanymi panującą na świecie epidemią koronawirusa SARS-Cov-2 FIM, IRTA oraz Dorna dokonały dwóch zmian w kalendarzu Motocyklowych Mistrzostw Świata – GP Aragonii odbędzie się w dniach 25-27 września, a GP Tajlandii w dniach 2-4 października.

W tym roku wyścig na Chang International Circuit został przesunięty z końca sezonu na jego początek (20-22 marca). Rząd Tajlandii wprowadził jednak od poniedziałku zakaz organizowania dużych imprez masowych ze względu na panującą na świecie epidemię koronawirusa. W związku z tym runda na torze w Buriram musiała zostać odłożona w czasie.

Pojawiła się jednak opcja, by GP Tajlandii powróciło na swoje standardowe miejsce w kalendarzu. I rzeczywiście, organizatorzy mistrzostw wraz z Międzynarodową Federacją Motocyklową ogłosili, że runda ta odbędzie się w dniach 2-4 października. Wcześniej w tym czasie miało zostać zorganizowane GP Aragonii. W związku ze zmianą, wyścig w Hiszpanii przesunięto z kolei na 27 września.

Po odwołaniu GP Kataru dla klasy MotoGP kalendarz będzie liczył 19 rund, a pierwszy wyścig odbędzie się 5 kwietnia na Circuit of the Americas w Teksasie.