Zespół Renault oficjalnie wystartował z kampanią 2020

Zespół Renault oficjalnie wystartował z kampanią 2020

Zespół Renault zaprezentował samochód na sezon 2020 - Renault R.S.20 w barwach przedsezonowych. W prezentacji udział wzięli między innymi kierowcy ekipy, Daniel Ricciardo i Esteban Ocon oraz Pat Fry, nowy dyrektor techniczny od podwozia.

Samochód w pełni, wraz z jednostką napędową E-Tech 20, zostanie ujawniony dopiero podczas zimowych testów w Barcelonie.

Sezon 2020 będzie dla Renault kluczowym, również ze względu na przyszłoroczne zmiany: "2020 jest znaczącym rokiem na wiele sposobów. Naszym celem jest odzyskanie pozytywnego tempa z pierwszych trzech lat, jednocześnie przygotowując się do następnego sezonu, który będzie reprezentował nowy cykl dla wszystkich zespołów" - powiedział Jerome Stoll, prezes Renault Sport Racing.

Zespół Renault jest w trakcie realizacji swojego długoterminowego planu, który osiąga punkt kulminacyjny. Firma zainwestowała w personel i najnowocześniejszą technologię w fabryce w Enstone, aby walczyć o jak najwyższe pozycje w mistrzostwach.

"Odzyskanie czwartej pozycji w Mistrzostwach Konstruktorów pozostaje celem w sezonie, który będzie gorętszy niż kiedykolwiek" - dodał Cyril Abiteboul, szef zespołu.

"W nadchodzącym sezonie musimy uszanować trzy priorytety: niezawodność od samego początku, wysoki rozwój już na początku sezonu i dobry współczynnik konwersji na torze."

"2020 to także kluczowy rok, który oznacza koniec jednego cyklu i stanowi fazę przygotowawczą drugiego. W tym roku musimy wyznaczyć najlepszy możliwy kierunek dla głównych zmian w przepisach w 2021 roku. Zmiany organizacyjne dokonane w drugiej połowie 2019 roku uwzględniają to."