Zespół Pramac Racing prezentuje barwy na sezon 2020 w MotoGP

Zespół Pramac Racing prezentuje barwy na sezon 2020 w MotoGP

Zespół Pramac Racing za pomocą mediów społecznościowych dokonał w czwartkowy wieczór prezentacji barw na sezon 2020 w MotoGP. Podobnie jak to było rok temu, zawodnikami ekipy będą Jack Miller oraz Francesco Bagnaia.

Tegoroczne barwy zespołu Pramac Racing zostały zaprojektowane przez Centro Stile Lamborghini. Choć paleta kolorów pozostała ta sama co w latach poprzednich, tak zdecydowanie większą powierzchnię zaczął zajmować kolor czerwony. Szczególnie ciekawie prezentuje się przód motocykla – dominuje czerwień, lecz numer startowy znajduje się na białym tle. Trzeba przyznać, wygląda to zadziornie.

Co ciekawe, w tym roku zarówno Jack Miller, jak Francesco Bagnaia będą mieć do swojej dyspozycji fabryczne wersje motocykli Ducati Desmosedici GP20. Jest to potwierdzeniem ciągłego rozwoju i współpracy z włoską fabryką.

„W tym roku dokonaliśmy wielkiego wysiłku z Pramac Racing, aby dostarczyć zarówno Millerowi, jak i Bagnai motocykle Desmosedici GP20, te same, których używają zawodnicy oficjalnego zespołu Ducati” – powiedział Paolo Ciabatti, dyrektor Ducati Corse Sports. „Jesteśmy przekonani, że podjęliśmy właściwą decyzję, aby postawić Jacka oraz Pecco w najlepszych warunkach i pokazać ich wielki talent na torze. Sprawiając jednocześnie zespołowi i wszystkim fanom Ducati wielką satysfakcję z mistrzostw MotoGP, mając nadzieję, że wkrótce się rozpoczną”.

Sezon 2019 był bardzo udany dla Jacka Millera. Australijczyk pięciokrotnie stawał w nim na podium, a w klasyfikacji generalnej zajął ósme miejsce z dorobkiem 165 punktów. Miller jest więc optymistycznie nastawiony przed tegorocznymi mistrzostwami i liczy, że nowy motocykl pozwoli mu na poprawę tych wyników.

„Ten sezon będzie dla mnie bardzo ważny. Po ubiegłorocznych pięciu podiach chciałbym spróbować zrobić to jeszcze lepiej, ponieważ ja i mój zespół ciężko pracujemy” – powiedział Jack Miller. „Bardzo cieszę się z motocykla, od razu znalazłem dobre odczucia. Nie mogę się doczekać, aby rozpocząć ten sezon i dać z siebie wszystko, ponieważ poziom MotoGP będzie w tym roku bardzo wysoki.

Drugi z zawodników zespołu Pramac Racing, Francesco Bagnaia zaliczył w zeszłym roku dość przeciętny sezon. Ducati nie jest co prawda zbyt prostym motocyklem dla nowicjuszy, ale czwarta pozycja w GP Australii to bardzo dobry wynik.

„Dużo pracowaliśmy podczas testów, a motocykl jest naprawdę konkurencyjny. Ducati oraz zespół Pramac wykonali świetną pracę tej zimy i jeszcze raz muszę podziękować zespołowi za to, że zawsze mnie wspierali, nawet w trudnych chwilach” – mówił Francesco Bagnaia.

„Ciężko trenowałem i pracowałem, aby osiągnąć 110% i nie popełniać tych samych błędów. Nie mogę się po prostu doczekać, by startować. Jesteśmy gotowi i naprawdę wierzę, że w tym roku możemy się dobrze bawić”.

Zawodnicy MotoGP mieli rozpocząć sezon w ten weekend, ale ze względu na epidemię koronawirusa SARS-Cov-2 i restrykcje dla podróżnych z Włoch, klasa królewska nie wystartuje w GP Kataru. Sezon rozpoczną więc dopiero w dniach 3-5 kwietnia podczas GP Ameryk na Circuit of the Americas.