Zespół Porsche Supercup może dołączyć do DTM

Zespół Porsche Supercup może dołączyć do DTM

Zespół Fach Auto Tech, byli mistrzowie w Porsche Supercup, mogą dołączyć do niemieckiej serii DTM w sezonie 2020 i rywalizować w samochodach BMW.

Szwajcarska ekipa w przyszłym roku chce rywalizować w DTM dwoma samochodami i przyznaje, że ma potrzebne na to środki, a negocjacje z potencjalnymi sponsorami trwają, aby zespół mógł startować na najwyższym poziomie.

"Negocjujemy z BMW od dłuższego czasu i powiedzieli nam: 'Jeśli ma być to kliencki zespół, to z nami'" - powiedział szef zespołu, Alex Fach, cytowany przez serwis Autosport. "Czekamy tylko na BMW. Pakiet (finansowy - przyp. red.) jest już zabezpieczony i zostanie pokryty przez sponsorów oraz wkłady kierowców."

"Zabieramy naszych obecnych sponsorów z Porsche Supercup do DTM, ale nadal negocjujemy z innymi sponsorami, abyśmy byli na jeszcze lepszej pozycji" - dodał.

Jens Marquardt, dyrektor BMW Motorsport, ujawnił w Hockenheim, że jest możliwość rozpoczęcia współpracy z klienckim zespołem, jednak ten musi posiadać własne środki, aby móc wystartować w DTM.

BMW w sezonie 2019 nie posiadało pod sobą żadnego zespołu klienckiego, w przeciwieństwie do Audi, które pod swoimi skrzydłami miało ekipę WRT.