Wyścig na torze Monza bez udziału kibiców

Grand Prix Włoch 2019 / © Pirelli Motorsport

Według już oficjalnych informacji pierwsza włoska runda tegorocznego sezonu Formuły 1 odbędzie się za zamkniętymi drzwiami, czyli bez udziału kibiców, potwierdził promotor wyścigu.

Ze względu na utrzymujące się niepewne warunki związane z pandemią COVID-19, tor Monza został zmuszony do organizacji Grand Prix Włoch bez fanów.

Początkowo zakładano, że pierwszy wyścig z udziałem publiczności odbędzie się już we Włoszech, jednak najprawdopodobniej nastąpi to dopiero jesienią na torze w Soczi w Rosji. Bilety na to wydarzenie są aktualnie w sprzedaży.

Z kolei osoby, które już zakupiły bilety na włoski wyścig, otrzymają zwrot pełnej wartości ceny widocznej na danym bilecie. Prowizje pobierane bezpośrednio od klientów przez platformy biletowe obsługujące TicketOne i Platinum Group (Monzanet) nie podlegają zwrotowi.

Poinformowano, że zwroty kosztów będą dokonywane na różne sposoby, w zależności od strony, za pośrednictwem której bilety zostały zakupione.

Z kolei klienci, którzy zakupili bilety za pośrednictwem oficjalnych stron, takich jak monzanet.it i ticketone.it, automatycznie otrzymają zwrot pieniędzy bezpośrednio na kartę użytą podczas zakupu. W tym przypadku nie trzeba składać żadnych wniosków ani uzyskiwać dostępu do żadnej procedury.

Klienci, którzy zakupili bilety fizycznie, w tym w punktach sprzedaży znajdujących się na Autodromo Nationale Monza, muszą zażądać zwrotu pieniędzy poprzez wypełnienie formularza online dostępnego na stronie i dołączyć kopię biletu. Prośbę tę należy przesłać niezwłocznie do 15 września. Zwrot kosztów nastąpi przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta w powyższym formularzu. Wnioski przesyłane po tym terminie nie będą rozpatrywane. Serwis będzie aktywny od 3 sierpnia 2020 roku.

Operatorzy i sprzedawcy detaliczni, którzy zakupili bilety za pośrednictwem platformy b2b, otrzymają szczegółowe informacje o sposobach zwrotu kosztów.

We wszystkich przypadkach operacje refundacyjne będą miały miejsce od października 2020 roku.

Image: © Pirelli Motorsport