WRT Audi Sport z trzecim samochodem w sezonie 2020 DTM

WRT Audi Sport z trzecim samochodem w sezonie 2020 DTM

Zespół WRT Audi Sport potwierdził, że wystawi trzecie auto w sezonie 2020 DTM, które poprowadzi Ferdinand Habsburg, dołączając tym samym do Eda Jonesa i Fabio Scherera.

Dla Habsburga nie będzie to pierwszy sezon w serii DTM. Austriak w niemieckiej serii pojawił się w poprzednim sezonie w składzie R-Motorsport. Wcześniej startował w europejskiej serii F3, a także zajął drugą lokatę w Euroformula Open w 2016 roku, po debiucie w jednomiejscowych bolidach w Formule Renault 1.6 NEC w 2014 roku.

"Mówią, że jeśli przeżyjesz swoje marzenie, nigdy nie będzie tak dobre, jak sobie wyobrażałeś, ale DTM zdecydowanie nie zawiodło" - powiedział Ferdinand Habsburg.

"Czuję, że wykonałem dobrą robotę w zeszłym roku i zakończyłem sezon na dobrej pozycji, więc postanowiłem wrócić i kontynuować to co zacząłem."

"W zeszłym roku Audi RS 5 DTM zrobiło imponujące wrażenie i nie mogę się doczekać, aby nim jeździć - mieć za sobą tak prestiżowy i szanowany zespół, jak WRT, daje mi pewność, że to może być mój najlepszy sezon."

"Dziękuję wszystkim, którzy tak ciężko pracowali, aby doprowadzić mnie do tego miejsca - zróbmy to razem" - dodał.

"Cieszymy się, że możemy dodać trzeci samochód do naszej oferty. Gdy nadarzyła się okazja, skorzystaliśmy natychmiast" - przyznał Vincent Vosse, dyrektor zespołu.

"To było w Makau w 2017 roku, kiedy po raz pierwszy zauważyłem Ferdinanda; tego dnia pojechał wspaniały wyścig, walcząc o zwycięstwo do ostatniego zakrętu. Byłem pod wrażeniem."

"Jest utalentowanym, szybkim i bystrym kierowcą i bardzo podoba mi się jego podejście do wyścigów. Jestem pewien, że będzie cennym dodatkiem do zespołu, również dlatego, iż ma pełnym rok doświadczenia w DTM. Wraz z Edem i Fabio tworzy trio młodych kierowców, którzy idealnie pasują do ambicji WRT Team Audi Sport."

Wraz z Edem Jonsem i Fabio Schererem Habsburg zadebiutuje w WRT podczas przedsezonowych testów DTM, które zostały zaplanowane na torze Hockenheimring w dniach 16-19 marca.