Vettel: Liczę, że weekend w Montrealu będzie przełomowy

Przed rozpoczęciem weekendu wyścigowego w Kanadzie Sebastian Vettel zaprzeczył plotkom, jakoby miał odejść z Formuły 1 po zakończeniu sezonu. Jednocześnie też podkreślił, że wyścig w Montrealu może być przełomem dla Ferrari.

W ostatnich dniach w środowisku Formuły 1 zaroiło się od plotek. Jedną z najciekawszych informacji była ta dotycząca Sebastiana Vettela, który miałby rzekomo zakończyć karierę po zakończeniu obecnego sezonu. Jeżeli doszłoby do takiej sytuacji, rynek transferowy w F1 zacząłby aż wrzeć. Przed rozpoczęciem weekendu wyścigowego w Montrealu głos w tej sprawie zabrał sam zainteresowany. Niemiecki kierowca stwierdził jednogłośnie, że nie myśli jeszcze o zakończeniu swojej przygody z królową motorsportu.

„Informacje o zakończeniu mojej kariery są tylko plotką. Nie mam zamiaru przestać się ścigać. Cały czas mam z tego dużo zabawy oraz mam też coś do udowodnienia w zespole Ferrari” - powiedział Sebastian Vettel.

Kierowca Ferrari z optymizmem patrzy na zbliżający się weekend w Montrealu, który jego zdaniem będzie pierwszym przełomowym momentem tego sezonu dla Ferrari.

„Tor w Montrealu zawsze świetnie pasował naszemu zespołowi, co również będziemy chcieli wykorzystać w tym sezonie. Mam nadzieje, że niedzielny wyścig będzie momentem zwrotnym w tym sezonie i uda nam się przełamać hegemonię Mercedesa. Obiekt ten charakteryzuje się długimi prostymi, które umożliwiają swobodne wyprzedzenie. Dużą rolę na tym obiekcie odgrywają hamulce, które są bardzo obciążone na dohamowaniach po długich prostych. Bardzo ważne jest, by umiejętnie hamować i mieć perfekcyjne wyjście z zakrętu, co przełoży się na twoją prędkość na kolejnej prostej” - podsumował niemiecki kierowca Ferrari.