Vettel bliski zawieszenia na jedno Grand Prix po otrzymaniu kolejnych punktów karnych

Sebastian Vettel otrzymał trzy punkty karne do swojej licencji, za spowodowanie kolizji w GP Włoch, co daje mu margines jedynie trzech punktów przed zawieszeniem na jedno Grand Prix.

Niemiecki kierowca podczas niedzielnego starcia na torze Monza, stracił panowanie nad swoim bolidem podczas pokonywania szykany Ascari i wypadł z toru, tracąc wysoką lokatę.

Vettel, próbując jak najszybciej powrócić na tor, zawadził o przejeżdżającego Lance'a Strolla, który także wypadł z toru, co w konsekwencji spowodowało uszkodzenia w obu samochodach. Kanadyjczyk, podobnie jak Vettel, niebezpiecznie powrócił na pętlę przed Pierrem Gaslym, który został zmuszony do wjechania w żwirową pułapkę.

Kierowca Ferrari w trakcie wyścigu został ukarany dziesięciosekundowym postojem w boksach, jedną z najsurowszych kar, natomiast po rywalizacji otrzymał trzy punkty karne za niebezpieczny incydent.

Vettel obecnie na swoim koncie posiada dziewięć punktów karnych i tylko trzy dzielą go przed zawieszeniem na jedno Grand Prix.

Lance Stroll, w przeciwieństwie do Vettela, otrzymał jedynie karę przejazdu przez boksy.

Obaj kierowcy zakończyli wyścig na dwunastej pozycji, w przypadku Strolla oraz trzynastej, w przypadku Vettela.