Verstappen: Odczucia w samochodzie są dużo lepsze

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen przyznał po piątkowych treningach GP Styrii, że zespół Aston Martin Red Bull Racing zrobił dobry krok naprzód, w porównaniu do Grand Prix Austrii, które odbyło się w zeszły weekend.

Holender pierwszą sesję treningową na torze Red Bull Ring zakończył z niewielką stratą 0.096 sekundy do najszybszego Pereza, natomiast w drugim treningu okazał się najlepszym zawodnikiem, wyprzedzając Valtteriego Bottasa o zaledwie 0.043 sekundy.

Kierowca Red Bulla powiedział, że mimo iż jest to tylko piątek, odczucia w zespole są dobre, choć na finalne porównanie do najszybszych Mercedesów trzeba będzie poczekać aż do niedzieli, jeśli pogoda w sobotę uniemożliwi przeprowadzenie kwalifikacji.

"Odczucia w samochodzie są dużo lepsze niż w zeszłym tygodniu, balans jest o wiele przyjemniejszy, jeśli chodzi o prowadzenie, więc zrobiliśmy dobry krok" - powiedział Max Verstappen po zakończonym treningu.

"To tylko piątek i oczywiście jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, jak wyglądamy w stosunku do Mercedesa, ale z naszej strony uważam, że jesteśmy zadowoleni."

"Wypróbowaliśmy kilka różnych kierunków, aby lepiej zrozumieć samochód i myślę, że podążamy właściwą drogą, co mnie cieszy."

"Musimy zobaczyć, jaka będzie jutro pogoda, w przeciwnym razie dowiemy się, gdzie naprawdę jesteśmy w niedzielę. Zwykle nasze tempo wyścigowe jest bardziej konkurencyjne, ale już na pojedynczym okrążeniu nie możemy narzekać, a tak naprawdę jedenaście okrążeń, które pokonałem w zeszłym tygodniu, nie wyglądały tak źle, więc może być tylko lepiej."

"Nawet jeśli jutro pogoda będzie zbyt zła, aby odbyły się kwalifikacje, spodziewam się, że odbędą się w niedzielny poranek, więc nie spodziewam się, że zajmę pole position z tym okrążeniem" - dodał Holender.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool