Valentino Rossi może przejść do zespołu Petronas Yamaha SRT w sezonie 2021

Valentino Rossi może przejść do zespołu Petronas Yamaha SRT w sezonie 2021

Valentino Rossi nie wyklucza opcji przejścia do zespołu Petronas Yamaha SRT w sezonie 2021, jeśli w fabrycznej ekipie miałby zrobić miejsce Fabio Quartararo.

Rok 2020 zapowiada się bardzo ciekawie na rynku transferowym, szczególnie w przypadku Yamahy. Obecnie w fabrycznej ekipie jeżdżą Maverick Vinales oraz Valentino Rossi, który w lutym skończy 41 lat. Z kolei w Petronasie ze świetnej strony pokazał się Fabio Quartararo i niewykluczone, że już od sezonu 2021 najlepszy debiutant minionych mistrzostw zostanie kierowcą fabrycznym. Wówczas musiałoby się jednak zwolnić dla niego miejsce.

Valentino Rossi, z racji wieku i słabszych wyników w zakończonym sezonie, nie jest pewny swojej przyszłości w MotoGP. Włoch jest jednak legendą tego sportu i magnesem dla kibiców, co dla Yamahy również jest niezwykle korzystne. Z kolei Maverick Vinales jest szybkim, bardziej perspektywicznym zawodnikiem, ale nie jest tak dobrą opcją marketingową, w związku z czym kusząca dla niego może okazać się propozycja ze strony Ducati.

Gdyby jednak Hiszpan postanowił pozostać w fabrycznej Yamasze, a szefostwo ekipy zaproponowało kontrakt Fabio Quartararo, niewykluczone, że Valentino Rossi zająłby miejsce Francuza w zespole Petronas Yamaha SRT.

„Nie widzę tak dużej różnicy, by przejść do zespołu Petronas. Wolałbym zostać tam, gdzie jestem, ale tak jak powiedziałem, jest nas trzech, a miejsca są dwa, więc musisz pomyśleć o tym trzecim” – mówił Valentino Rossi.

„Nawet jeśli jest to Petronas, to zespół nie wydaje mi się taki zły. Może jednak Vinales chce odejść albo Quartararo zmieni markę. Kto wie, o czym myślą”.

Na rynku transferowym w MotoGP wszystko dzieje się dość wcześnie, szczególnie jeśli chodzi o czołowe ekipy. Rossi o tym wie, ale żeby podjąć decyzję, potrzebuje jednak trochę czasu. Musi poznać możliwości tegorocznego modelu M1, jak i również ocenić swoją formę. Oczywiście też konieczna będzie rozmowa z szefostwem zespołu.

„Chciałbym mieć trochę więcej czasu, ale niestety dzisiaj w MotoGP o wszystkim decyduje się na początku roku. Będę potrzebować nieco więcej, może połowy sezonu. Porozmawiam z Linem [Jarvisem] i Yamahą, aby zrozumieć, jak oni to widzą” – dodał dziewięciokrotny motocyklowy mistrz świata.