Ulepszenia silnika Mercedesa powodem problemów?

Ulepszenia silnika Mercedesa powodem problemów?

Inżynierowie Mercedesa zmagają się z kilkoma drobnymi problemami. przygotowując silnik na sezon 2020.

Od początku ery hybrydowej w Formule 1 ekipa Mercedesa była punktem odniesienia w zakresie osiągów zespołu napędowego. Co prawda w ostatnich latach przewaga Mercedesa stopniowo malała, a w sezonie 2019 prawdopodobnie Ferrari skonstruowało silnik o nieco lepszych osiągach.

Taka sytuacja jest naturalnym bodźcem do tego, aby niemiecki producent nadal poszukiwał dodatkowych rezerw mocy i sprawności swoich silników. Jak wynika jednak ze słów Andy’ego Cowella, szefa działu silników, zespół inżynierów napotkał w ostatnim czasie na pewne trudności związane z jednostką napędową, która ma trafić do bolidu W11, którego prezentacja zaplanowana jest na 14 lutego

W Brixworth wiele się dzieje i mamy sporo poprawek w całej jednostce napędowej, zarówno w silniku spalinowym, jak i w układzie odzyskiwania energii” – powiedział Cowell.

„Walczymy z kilkoma problemami, kiedy składamy wszystko w całość, więc teraz dużo pracy poświęcamy na zbudowanie odpowiedniej specyfikacji i jej analizy zanim przekażemy ją zespołowi”.

Jednocześnie Cowell zaznacza, że program silnikowy jest bardzo zaawansowany, a produkcja części postępuje zgodnie z planem, dzięki czemu możliwe będzie zaspokojenie potrzeb zarówno Mercedesa, jak i zespołów klienckich.

Chodzi o przygotowanie wszystkiego na prezentację samochodu i testy w Barcelonie razem z pozostałymi trzema samochodami. W puli wyścigowej mamy już ogromną ilość części, a ich montaż przebiega równolegle”.