Toyota z najlepszym czasem kończy przygotowania do sezonu 2019/20 FIA WEC

Toyota z najlepszym czasem kończy przygotowania do sezonu 2019/20 FIA WEC

Skład Toyota Gazoo Racing oznaczony numerem #7 osiągnął najlepszy czas podczas drugiego dnia przedsezonowych przygotowań, a także najlepszy czas całego Prologu, który odbył się na torze Barcelona-Catalunya.

Podczas porannej sesji najszybsze okrążenie pokonał Mike Conway z Toyoty #7, okrążając tor w czasie 1:29.623, wyprzedzając siostrzany skład #8 oraz ekipę Rebellion Racing z numerem #3, która do prowadzącej Toyoty straciła niecałe pół sekundy.

Wieczorna sesja również należała do składu z numerem #7, jednak tym razem najlepszym okazał się Jose Maria Lopez, który poprawił czas Conwaya o ponad pół sekundy, uzyskując 1:29.141. Druga pozycja należała do Toyoty z numerem #8 (1:29.187), natomiast na trzecim miejscu znalazł się Rebellion z numerem #1, który zbliżył się do japońskiego składu na 0.267 sekundy.

Poprawę w popołudniowej sesji odnotował także skład Team LNT. Oba samochody znacząco poprawiły swoje tempo, jednak lepszy okazał się prototyp z numerem #6, który osiągnął czas w postaci 1:29.697, co pozwoliło o 0.110 sekundy wyprzedził skład z numerem #3, a także siostrzaną ekipę o kolejne 0.432 sekundy.

Z dobrej strony zaprezentował się także zespół Racing Team Nederland #29 w klasie LMP2. Najlepszy czas uzyskał Nyck de Vries, który osiągnął 1:31.659, wyprzedzając poprawiający się United Autosports #22 (1:31.716) oraz Signatech Alpine ELF #36 (1:31.856), który wskoczył na trzecią lokatę.

Podczas wieczornej sesji tylko czternaście składów postanowiło wyjechać na tor w Barcelonie, czego przyczyną był udział kilku pozostałych ekip w 24-godzinnym wyścigu na torze Spa-Francorchamps.

Najszybszym składem w klasie LMGTE Pro, który postanowił wyjechać tylko na poranną sesję, był AF Corse #71, w którym najlepszym czasem 1:43.593 popisał się Miguel Molina, wyprzedzając Porsche z numerem #92 (1:43.651), a także siostrzany skład z numerem #51 (1:43.945).

W klasie LMGTE Am po raz kolejny najszybszym okazał się zespół Team Project 1. Skład z numerem #57 znalazł się przed #56, natomiast na trzecim miejscu znalazła się ekipa Gulf Racing #86.

Na wieczorną sesję w LMGTE Am wyjechali jedynie Dempsey - Proton Racing #88, Gulf Racing #86 oraz AF Corse #54.

Sesja poranna

Poz Nr Kierowcy Zespół Klasa Czas Okr Strata
1. 7 M. CONWAY / K. KOBAYASHI / J. LOPEZ / T. LAURENT Toyota Gazoo Racing LMP1 - H 1:29.623 121
2. 8 S. BUEMI / K. NAKAJIMA / B. HARTLEY Toyota Gazoo Racing LMP1 - H 1:29.719 124 0.096
3. 3 N. BERTHON / B. SENNA / G. MENEZES Rebellion Racing LMP1 1:30.110 78 0.487
4. 1 F. NASR / B. SENNA / G. MENEZES / N. NATO / N. BERTHON Rebellion Racing LMP1 1:30.356 78 0.733
5. 5 C. ROBERTSON / M. BECHE / E. ORUDZHEV / S. RICHELMI Team LNT LMP1 1:31.006 21 1.383
6. 6 M. SIMPSON / S. SARRAZIN / G. SMITH / L. GHIOTTO Team LNT LMP1 1:31.256 44 1.633
7. 29 F. VAN EERD / G. VAN DER GARDE / N. DE VRIES / J. VAN UITERT Racing Team Nederland LMP2 1:32.941 69 3.318
8. 42 N. LAPIERRE / A. BORGA / A. COIGNY Cool Racing LMP2 1:33.081 52 3.458
9. 37 H. TUNG / G. AUBRY / W. STEVENS Jackie Chan DC Racing LMP2 1:33.383 96 3.760
10. 22 P. HANSON / F. ALBUQUERQUE / P. DI RESTA United Autosports LMP1 1:33.448 52 3.825
11. 36 T. LAURENT / A. NEGRÃO / P. RAGUES Signatech Alpine ELF LMP2 1:33.928 87 4.305
12. 38 R. GONZALEZ / P. MALDONADO / A. DAVIDSON Jota LMP2 1:34.082 74 4.459
13. 33 M. PATTERSON / A. FJORDBACH / K. YAMASHITA High Class Racing LMP2 1:34.746 76 5.123
14. 47 R. LACORTE / A. BELICCHI / G. SERNAGIOTTO Cetilar Racing LMP2 1:35.828 48 6.205
15. 71 D. RIGON / M. MOLINA AF Corse LMGTE Pro 1:43.593 47 13.970
16. 92 M. CHRISTENSEN / K. ESTRE Porsche GT Team LMGTE Pro 1:43.651 81 14.028
17. 51 J. CALADO / A. PIER GUIDI AF Corse LMGTE Pro 1:43.945 38 14.322
18. 91 G. BRUNI / R. LIETZ Porsche GT Team LMGTE Pro 1:43.989 99 14.366
19. 57 J. BERGMEISTER / E. PERFETTI / M. CAIROLI / D. HEINEMEIER-HANSSON Team Project 1 LMGTE Am 1:44.467 74 14.844
20. 56 E. PERFETTI / D. HEINEMEIER-HANSSON / M. CAIROLI / J. BERGMEISTER Team Project 1 LMGTE Am 1:44.546 57 14.923
21. 97 A. LYNN / M. MARTIN / M. SØRENSEN / N. THIIM Aston Martin Racing LMGTE Pro 1:44.953 39 15.330
22. 86 M. WAINWRIGHT / A. WATSON / N. BASTIAN / B. BARKER Gulf Racing LMGTE Am 1:44.998 53 15.375
23. 54 T. FLOHR / F. CASTELLACCI / G. FISICHELLA AF Corse LMGTE Am 1:45.349 74 15.726
24. 83 F. PERRODO / E. COLLARD / N. NIELSEN AF Corse LMGTE Am 1:45.366 103 15.743
25. 62 B. GRIMES / J. MOWLEM / C. HOLLINGS Red River Sport LMGTE Am 1:45.405 108 15.782
26. 98 P. DALLA LANA / D. TURNER / R. GUNN / M. LAUDA / M. VAXIVIERE Aston Martin Racing LMGTE Am 1:45.618 61 15.995
27. 88 C. RIED / A. DE LEENER / T. PREINING Dempsey-Proton Racing LMGTE Am 1:45.751 58 16.128
28. 70 M. ISHIKAWA / O. BERETTA / E. CHEEVER MR Racing LMGTE Am - 0 -
29. 77 C. RIED / A. DE LEENER / M. CAMPBELL / T. PREINING Dempsey - Proton Racing LMGTE Am - 0 -
30. 90 J. ADAM TF Sport LMGTE Am - 0 -

Sesja wieczorna

Poz Nr Kierowcy Zespół Klasa Czas Okr Strata
1. 7 M. CONWAY / K. KOBAYASHI / J. LOPEZ / T. LAURENT Toyota Gazoo Racing LMP1 - H 1:29.141 130
2. 8 S. BUEMI / K. NAKAJIMA / B. HARTLEY Toyota Gazoo Racing LMP1 - H 1:29.187 133 0.046
3. 1 F. NASR / B. SENNA / G. MENEZES / N. NATO / N. BERTHON Rebellion Racing LMP1 1:29.408 45 0.267
4. 6 M. SIMPSON / S. SARRAZIN / G. SMITH / L. GHIOTTO Team LNT LMP1 1:29.697 50 0.556
5. 3 N. BERTHON / B. SENNA / G. MENEZES Rebellion Racing LMP1 1:29.807 29 0.666
6. 5 C. ROBERTSON / M. BECHE / E. ORUDZHEV / S. RICHELMI Team LNT LMP1 1:30.239 37 1.098
7. 29 F. VAN EERD / G. VAN DER GARDE / N. DE VRIES / J. VAN UITERT Racing Team Nederland LMP2 1:31.659 92 2.518
8. 22 P. HANSON / F. ALBUQUERQUE / P. DI RESTA United Autosports LMP1 1:31.716 66 2.575
9. 36 T. LAURENT / A. NEGRÃO / P. RAGUES Signatech Alpine ELF LMP2 1:31.856 37 2.715
10. 33 M. PATTERSON / A. FJORDBACH / K. YAMASHITA High Class Racing LMP2 1:33.534 106 4.393
11. 47 R. LACORTE / A. BELICCHI / G. SERNAGIOTTO Cetilar Racing LMP2 1:34.315 66 5.174
12. 88 C. RIED / A. DE LEENER / T. PREINING Dempsey-Proton Racing LMGTE Am 1:44.523 48 15.382
13. 86 M. WAINWRIGHT / A. WATSON / N. BASTIAN / B. BARKER Gulf Racing LMGTE Am 1:45.326 20 16.185
14. 54 T. FLOHR / F. CASTELLACCI / G. FISICHELLA AF Corse LMGTE Am 1:45.792 20 16.651
15. 37 H. TUNG / G. AUBRY / W. STEVENS Jackie Chan DC Racing LMP2 - 0 -
16. 38 R. GONZALEZ / P. MALDONADO / A. DAVIDSON Jota LMP2 - 0 -
17. 42 N. LAPIERRE / A. BORGA / A. COIGNY Cool Racing LMP2 - 0 -
18. 51 J. CALADO / A. PIER GUIDI AF Corse LMGTE Pro - 0 -
19. 56 E. PERFETTI / D. HEINEMEIER-HANSSON / M. CAIROLI / J. BERGMEISTER Team Project 1 LMGTE Am - 0 -
20. 57 J. BERGMEISTER / E. PERFETTI / M. CAIROLI / D. HEINEMEIER-HANSSON Team Project 1 LMGTE Am - 0 -
21. 62 B. GRIMES / J. MOWLEM / C. HOLLINGS Red River Sport LMGTE Am - 0 -
22. 70 M. ISHIKAWA / O. BERETTA / E. CHEEVER MR Racing LMGTE Am - 0 -
23. 71 D. RIGON / M. MOLINA AF Corse LMGTE Pro - 0 -
24. 77 C. RIED / A. DE LEENER / M. CAMPBELL / T. PREINING Dempsey - Proton Racing LMGTE Am - 0 -
25. 83 F. PERRODO / E. COLLARD / N. NIELSEN AF Corse LMGTE Am - 0 -
26. 90 J. ADAM TF Sport LMGTE Am - 0 -
27. 91 G. BRUNI / R. LIETZ Porsche GT Team LMGTE Pro - 0 -
28. 92 M. CHRISTENSEN / K. ESTRE Porsche GT Team LMGTE Pro - 0 -
29. 97 A. LYNN / M. MARTIN / M. SØRENSEN / N. THIIM Aston Martin Racing LMGTE Pro - -
30. 98 P. DALLA LANA / D. TURNER / R. GUNN / M. LAUDA / M. VAXIVIERE Aston Martin Racing LMGTE Am - 0 -