Toyota Gazoo Racing potwierdza skład kierowców na Spa i Le Mans

Toyota Gazoo Racing potwierdza skład kierowców na Spa i Le Mans

Nicolas Lapierre oraz Yuji Kunimoto oficjalnie dołączyli do zespołu Toyota Gazoo Racing na dwie rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Spa-Francorchamps oraz Le Mans.

Lapierre oraz Kunimoto wystartują w prototypie TS050 Hybrid oznaczonym numerem #9 wraz z wcześniej potwierdzonym Stephanem Sarrazinem i będą rywalizować w drugiej oraz trzeciej rundzie FIA WEC.

Francuz powraca do znanego sobie środowiska, z którym rywalizował w latach 2012-2014, zdobywając dla Toyoty pierwsze zwycięstwa w długodystansowych mistrzostwach. Lapierre ostatecznie rozstał się z japońskim producentem i wystartował w klasie LMP2, w której zdobył dwa mistrzowskie tytuły, w tym jeden w 2016 roku.

Wspaniale jest powrócić do Toyoty i dlatego chciałbym podziękować zespołowi za tę okazję - powiedział Lapierre.

Naprawdę nie mogę doczekać się rywalizacji w samochodzie LMP1, ponieważ od sezonu 2014 bardzo mocno ewoluowały, od kiedy jeździłem TS040 Hybrid.

Wyścig na Spa odbędzie się bardzo szybko, więc jestem w pełni skupiony na przygotowaniu się na nowy sezon. Stałem na podium w Le Mans z Toyotą, więc moim celem jest ponownie to zrobić w tym roku - dodał Francuz.

Japoński kierowca Kunimoto ma natomiast bogate doświadczenia w rywalizacji wytrzymałościowej w Super GT, a w zeszłym roku pokonał kilka światowych nazwisk w rywalizacji Super Formuły, w której ostatecznie wywalczył mistrzostwo. Yuji w obecnym sezonie wyścigowym również stanie na starcie Super Formuły, a także będzie kontynuował zmagania w serii Super GT.

To dla mnie jak sen - przyznał Yuji Kunimoto. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że pewnego dnia będę mógł ścigać się w takim zespole jak Toyota w Le Mans.

LMP1 i wyścigi długodystansowe w Europie są dla mnie nowe, więc ciężko pracuję i uczę się, jak najwięcej mogę; jestem przekonany, że wiele się dowiem od Stephane'a i Nicolasa, którzy są bardzo doświadczeni i szybcy.

W dwóch pozostałych prototypach w sezonie 2017 rywalizować będą Mike Conway, Kamui Kobayashi i Jose Maria Lopez (Toyota #7) oraz Sebastien Buemi, Anthony Davidson i Kazuki Nakajima (Toyota #8).