Toto Wolff: Ferrari będzie bardzo mocne w Kanadzie

Szef zespołu Mercedes – Toto Wolff uważa, że nadchodzący weekend wyścigowy na torze w Montrealu może być dużym wyzwaniem dla jego zespołu. Mercedes wygrał w tym sezonie wszystkie dotychczasowe rundy, jednak wyścig w Kanadzie może być dla tej ekipy sporym problem. Wszystko przez charakterystykę toru, która cechuje się długimi prostymi, które wymagają bardzo dużo od jednostek napędowych.

"Wyścig w Kanadzie to zupełnie coś innego niż Monako. Tor ten charakteryzuje się długimi prostymi, które generują automatycznie dużo miejsc do wyprzedzania. Jedynym podobieństwem do Monako w tym przypadku są ściany, które nie wybaczają błędów. Z danych, które zebraliśmy po pierwszych sześciu wyścigach, jasno widać, że jesteśmy bardzo mocni w zakrętach, jednak tracimy sporo na prostych. Ten wyścig będzie zatem dla nas dużym wyzwaniem" - powiedział Toto Wolff.

Toto Wolff jest przekonany, że podczas zbliżającego weekendu zespół Ferrari będzie bardzo szybki, a wszystko dzięki ich jednostce napędowej, która idealnie pasuje do charakterystyki tego toru.

"Długie proste, które są symbolem tego obiektu, będą na pewno faworyzować zespół Ferrari, który ma bardzo dobre prędkości na prostych. Nasi inżynierowie przygotowali pakiet poprawek dotyczący naszej jednostki napędowej na ten weekend, co powinno nam bardzo pomóc w rywalizacji z ekipą z Maranello" - podsumował szef Mercedesa.

Mercedes jest aktualnie jedynym zespołem w stawce, który nie dokonał w bieżącym sezonie żadnych poprawek swojej jednostki napędowej. Inżynierowie tego zespołu dużą uwagę skupili w ostatnich tygodniach na systemie odzyskiwania energii, który ma zostać ulepszony, co przełoży się na lepsze osiągi W10.