Tor Paul Ricard zainteresowany organizacją zimowych testów

Tor Paul Ricard zainteresowany organizacją zimowych testów

Właściciele toru Paul Ricard mają nadzieję, że ich obiekt będzie wkrótce gospodarzem przedsezonowych testów Formuły 1.

Obiekt położony na południu Francji wrócił do kalendarza wyścigowego F1 w 2018 roku po dziesięcioletniej przerwie.

Od kilku lat tradycyjnym miejscem, w którym odbywają się zimowe testy, jest tor w Katalonii. Jednak przyszłość GP Hiszpanii stanęła pod dużym znakiem zapytania, a tegoroczna runda mistrzostw świata może być ostatnią rozegraną na tym obiekcie.

Z tego powodu włodarze Paul Ricard są zainteresowani przejęciem schedy po Circuit de Catalunya i chcą gościć u siebie przedsezonowe testy F1.

„Jesteśmy kandydatami na gospodarza zimowych testów. Marzymy o tym i dużo dyskutujemy na ten temat. Mieliśmy spore szanse na to, że stanie się to już w tym roku” – powiedziała Stephane Clair, dyrektor obiektu Paul Ricard.

Według Clair, organizowanie testów w Barcelonie było korzystne ze względu na dobrą lokalizację oraz łatwiejszą pod względem logistycznym i transportowym organizację. Drugim czynnikiem przemawiającym na korzyść Katalonii jest panujący w niej optymalny klimat. Dyrektor francuskiego toru uważa, że na Paul Ricard wyniki osiągane przez kierowców byłyby podobne do tych uzyskiwanych na hiszpańskim torze.

„Pod względem klimatu, odległości i danych nie ma między nami żadnej wielkiej różnicy” – dodała.

Od sezonu 2020 dni zimowych testów zostały ograniczone i skrócone z ośmiu do zaledwie sześciu. Pierwsza tura odbędzie się w dniach 19-21 lutego, a druga – 26-28 lutego.