Szybki klucz adaptacyjny dla Rosenqvista w Punta del Este

Szybki klucz adaptacyjny dla Rosenqvista w Punta del Este

Minęły dwa tygodnie odkąd Felix Rosenqvist został zmuszony do rezygnacji z solidnej przewagi w wyścigu E-Prix w Mexico City i wycofania się z wyścigu ze względu na problemy techniczne.

Obecny pretendent do tytułu mistrzowskiego decyduje się na pozbawione emocji podejście, zdając sobie sprawę, że następny jego występ w nadchodzący weekend może dać mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej Formuły E.

Meksyk był trudny, ale odrzuciłem go i nie byłem tak zdruzgotany, jak mogłoby się wydawać ludziom - powiedział Felix Rosenqvist. To była jedna z tych rzadkich okazji, w których czułem, że wykonałem idealną robotę, jestem moim najcięższym krytykiem, ale to było jedno z najlepszych wydarzeń, pod względem mojego własnego występu.

Wciąż utrzymując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, Rosenqvist i Mahindra Racing ciężko pracują od czasu, gdy w Meksyku przytrafiła się awaria i robią wszystko, aby to już się nie powtórzyło w przyszłości.

Nie powiedziałbym, że jesteśmy pewni pierwszego wyścigu po błędzie BMS, ale dołożyliśmy wszelkich rozsądnych starań w krótkim czasie, aby upewnić się, że to się nie powtórzy - wyjaśnił Rosenqvist. Będę jeździł w tym wyścigu jak w każdym innym - to jedyny sposób, aby to zrobić - ale oczywiście musimy mieć dodatkowe oko na pewne rzeczy.

Zdolność do adaptacji będzie dla mnie kluczowa w ten weekend. Wiem, że jestem trochę do tylu, jeśli chodzi o doświadczenie na tym torze, ale zazwyczaj szybko dopasowuje się do nowych miejsc i lubię wyzwania. To ważny wyścig, ale czuję się zrelaksowany i uważam, że będzie to dobra zabawa - dodał Szwed.