Szef silników Mercedesa pod wrażeniem rozwoju jednostek napędowych Hondy

Szef silników Mercedesa pod wrażeniem rozwoju jednostek napędowych Hondy

Andy Cowell, szef działu rozwoju jednostek napędowych Mercedesa przyznał, że jest pod wrażeniem rozwoju Hondy, ich silników i oddania japońskiego producenta.

W ostatnich latach Honda poczyniła ogromne kroki, jednak nie rozpoczęła powrotu do Formuły 1 od "Wysokiego C". Było to widoczne podczas współpracy z zespołem McLaren, która zakończyła się ogromną klapą. Silniki japońskiego producenta miały duży problem z niezawodnością i wysokim deficytem mocy, co odbijało się na wynikach brytyjskiej ekipy.

Honda nie poddała się mimo problemów i kontynuowała rozwój, osiągając porozumienie z Toro Rosso, a następnie z ekipą Red Bull Racing, z którą wróciła na najwyższy stopień podium.

"Honda jest producentem, który najbardziej ulepszył swój silnik. Ich poziom jest znacznie wyższy niż w Ferrari" - przyznał Andy Cowell w wywiadzie dla Motorsport Magazine.

Cowell uważa także, że potencjał Hondy wraz z wykorzystaniem odpowiednio zaprojektowanego podwozia Red Bulla, z czego jest znany, może być połączeniem nowej dominacji, czego obawia się Mercedes.

"Red Bull jest w stanie zaprojektować samochody mistrzowskie. Max Verstappen jest niezwykłym kierowcą, a Honda dokonała wielkiej inwestycji. To, wraz z jego poświęceniem, jest niesamowite."

"Widać to w ich pracy, w solidnej strukturze i w dobrych decyzjach, które podjęli w ostatnim czasie. Wszystko wskazuje na to, że będzie to bardzo ekscytujące!"

Ekipa Red Bull Racing w sezonie 2019 zbliżyła się do najszybszego Mercedesa, a także na równi walczyła z Ferrari, pokonując skład z Maranello w kilku rundach. Max Verstappen odniósł trzy zwycięstwa i całą kampanię zakończył tuż za kierowcami Mercedesa w klasyfikacji kierowców.

W sezonie 2020 Red Bull może być dużym zagrożeniem dla Ferrari oraz Mercedesa, w którym Lewis Hamilton chce walczyć o siódmy mistrzowski tytuł i zrównać się tym osiągnięciem z Michaelem Schumacherem.