Susie Wolff zostaje szefem VENTURI Formula E Team

Susie Wolff zostaje szefem VENTURI Formula E Team

Ze skutkiem natychmiastowym Susie poprowadzi przygotowania zespołu do piątego sezonu mistrzostw elektrycznej serii, które rozpoczną się 15 grudnia w Arabii Saudyjskiej.

Susie Wolff do tej pory piastowała rolę kierowcy testowego i rezerwowego w ekipie Williams Formuły 1. Ścigała się także w serii DTM wraz z Mercedesem. Stworzyła platformę Dare to be Different, która ma zwiększyć uczestnictwo kobiet w sportach motorowych.

Rola szefa zespołu to kolejny krok w jej karierze. Na swoim stanowisku będzie współpracować ze wszystkimi działami związanymi z Formułą E, mając na celu zbudowanie silnych fundamentów pod piąty sezon mistrzostw.

W nowym sezonie Formuły E wprowadzone zostaną nowe jednomiejscowe bolidy Gen2, a do zespołu VENTURI dołączy Felipe Massa (były kolega Susie Wolff z zespołu Williams), dla którego będzie to debiutancki sezon w serii.

Angaż Massy oraz Susie Wolff jest kontynuacją założyciela firmy VENTURI, Gildo Pastora, planu rozbudowy i wzmocnienia jego ekipy. Podporą tego jest także utworzenie akademii VENTURI NEXT GEN dla młodych kierowców.

Kiedy zaprzestałam swojej kariery jako kierowca zawodowy w 2015 roku, wiedziałam, że chcę kontynuować rywalizację w wyścigach, ale nie za kierownicą - przyznała Susie Wolff. Nie można tak po prostu wyłączyć swoich instynktów rywalizacji, kiedy przestajesz jeździć, a determinacja i chęć osiągnięcia tego celu nadal świecą nade mną. Poświęciłam trochę czasu, aby dokładnie wybrać właściwy kierunek dla tego wyzwania i znalazłam idealny kolejny krok z możliwością zostania akcjonariuszem i szefem VENTURI Formula E Team.

Gildo zbudował silny zespół, który zasłużył na miejsce w stawce Formuły E i dysponuje wieloma utalentowanymi ludźmi. Formuła E to idealne środowisko, aby wykonać krok w kierunku zarządzania zespołem: jest tu pełen potencjał, przełamuje formę tradycyjnej serii wyścigowej i cieszy się ekscytującą fazą ekspansji.

Jak dodał Gildo Pastor, dyrektor generalny VENTURI Formula E Team: Dzięki swojemu osobistemu doświadczeniu Susie ma wyjątkową strategiczną wizję zespołu, mistrzostw i wyścigów samochodowych w ogóle. Na pewno poprowadzi nasz zespół na szczyt. Jej pragnienie zostania akcjonariuszem pokazuje niezłomne zaangażowanie, które rozgrzewa moje serce. Jej energia i doświadczenie pomogą nam rozwijać się, wzmacniając zespół i wprowadzając nowe podejście do zarządzania.