Stroll: Vettel powinien dostać taką samą karę jak ja

Kierowca zespołu Racing Point uważa, że kara, którą Sebastian Vettel otrzymał podczas wyścigu o Grand Prix Włoch, powinna być taka sama jak jego, biorąc pod uwagę podobieństwo pomiędzy obydwoma incydentami.

Podczas wyścigu na torze Monza, na szóstym okrążeniu, czterokrotny mistrz świata obrócił się w szykanie Ascari. Niemiec, wracając na tor, nie zachował szczególnej ostrożności i zahaczył o bolid nadjeżdżającego Kanadyjczyka. Stroll chcąc uniknąć kontaktu z zawodnikiem Ferrari, wyjechał na pobocze i również zaliczył popularnego "bączka".

21-latek, podobnie jak Vettel, nie wrócił bezpiecznie na tor. Obaj zawodnicy zostali ukarani za swoje zachowanie. Lance dostał karę przejazdu przez aleję serwisową, natomiast Sebastian dziesięciosekundową karę stop and go.

W rozmowie z dziennikarzami po wyścigu Stroll przyznał, że kara dla Vettela była niesprawiedliwa.

"Jestem zdania, że Sebastian dostał zbyt dużą karę" – przyznał. "To niesprawiedliwe, ponieważ zrobił dokładnie to samo co ja, więc powinien dostać taką samą karę, jaką ja dostałem. Seb bardzo agresywnie wrócił na tor, a ja starałem się być ostrożny, jak tylko mogłem."

"Próbowałem go ominąć i prawie mi się to udało, ale niestety doszło do kontaktu pomiędzy nami i zaliczyłem spina. Gdy wracałem na tor, byłem w tak niekomfortowym miejscu, ponieważ nie widziałem, czy jakiś zawodnik nadjeżdża, czy nie. Niestety przeszkodziłem Gasly’emu i to była identyczna sytuacja jak z Sebem, dlatego powinniśmy dostać takie same kary" – dodał Stroll.