Steiner: Nie stać nas na Sebastiana Vettela

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Guenther Steiner, szef zespołu Haas, przyznał, że jego ekipa nie mogłaby pozwolić sobie na zaproponowanie Sebastianowi Vettelowi posady kierowcy głównie ze względów finansowych.

Zdaniem Steinera, obecnie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest transfer Vettela do zespołu Renault. Jego zdaniem bowiem, czterokrotnym mistrz świata nie będzie w stanie zaakceptować ścigania się w żadnym innym zespole stojącym niżej w klasyfikacji konstruktorów.

"Myślę, że Sebastian, będąc czterokrotnym mistrzem świata, nie chce już dołączać do zespołów środka stawki. Jeżeli miałeś udaną karierę, nie chcesz podejmować niepotrzebnego ryzyka" - powiedział szef zespołu Haas w wywiadzie dla telewizji Sky.

"Mam z nim bardzo dobre relacje, ale nie zadzwoniłem do niego i nie zaoferowałem mu miejsca. To musi zrobić ktoś z dużo głębszymi kieszeniami ode mnie. Ja nie mogę sobie na to pozwolić.”

Na temat współpracy Vettela i Haasa plotki pojawiły się jednak już wcześniej. Sugerowano niedawno, że Niemiec mógłby odbyć test w samochodzie amerykańskiego zespołu w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie o przyczyny problemów słabej dyspozycji zeszłorocznej konstrukcji.

_“Byłoby to absolutnie fantastyczne, ale wejście do samochodu po sześciu miesiącach, a następnie wyciągnięcie wniosków byłoby bardzo trudne.”

“Myślę, że trudno jest to zrobić, po prostu wskoczyć do samochodu i mieć jakieś wnioski.”

Zdaniem Steinera, takie rozwiązanie byłoby bardzo korzystne dla Haasa, ale nie widzi on korzyści ani powodu, dla których Sebastian Vettel mógłby zgodzić się na taką formę współpracy.

“Myślę, że byłby niechętny, aby to zrobić, ponieważ co by mu to dało? Niewiele.”

“Jest czterokrotnym mistrzem świata, startuje w Formule 1 od piętnastu lat. Osiągnął i wygrał wszystko, więc dlaczego miałby to robić?” - zakończył szef ekipy Haas F1.

Image: © Scuderia Ferrari