Start sezonu MotoGP ponownie opóźniony ze względu na koronawirusa. GP Argentyny przeniesione na listopad

Start sezonu MotoGP ponownie opóźniony ze względu na koronawirusa. GP Argentyny przeniesione na listopad

Ze względu na zagrożenie spowodowane rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 FIM, IRTA oraz Dorna Sports ogłosiły przełożenie Motocyklowego GP Argentyny na 20-22 listopada. Tym samym kończące sezon GP Walencji odbędzie się tydzień później, natomiast mistrzostwa w klasie MotoGP zostaną najprawdopodobniej zainaugurowane podczas GP Hiszpanii na torze Jerez (1-3 maja).

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 zmienia się diametralnie. Obecnie na świecie zakażonych jest już ponad 120 tysięcy osób, a liczba zgonów zaczyna się zbliżać do 4400. Ciężko przewidzieć, co będzie dalej, ale wiele krajów podejmuje radykalne środki prewencyjne mające ograniczyć skutki wywołane koronawirusem. Tym samym odwoływane są bądź przekładane kolejne wydarzenia sportowe. Wczoraj informowaliśmy o przełożeniu GP Ameryk, a już dzisiaj pojawiła się informacja o przesunięciu GP Argentyny.

Runda na torze Termas de Rio Hondo zaplanowana była pierwotnie w dniach 17-19 kwietnia i po odwołaniu wyścigu kategorii MotoGP w Katarze, miała zainaugurować tegoroczne mistrzostwa w klasie królewskiej. Tak się jednak nie stanie, gdyż wyścig o GP Argentyny ma odbyć się 22 listopada. Tym samym też ponownie przełożono GP Walencji. Finałowa runda sezonu zostanie więc zorganizowana w dniach 27-29 listopada.

Kolejne przesunięcia stawiają pod znakiem zapytania posezonowe testy. Zazwyczaj od 1 grudnia obowiązywał bowiem zakaz jazd, ale w związku z ostatnimi decyzjami być może w tym roku będzie inaczej. Ostatecznie jednak organizatorzy mistrzostw poinformują o tym po rozpoczęciu sezonu.