Spa-Francorchamps otworzy sezon 2020 DTM

Spa-Francorchamps / © Pirelli Motorsport

Tor Spa-Francorchamps otworzy sezon 2020 serii DTM, po braku zgody władz miasta Norymberga na organizację pierwszej rundy przeprojektowanego kalendarza.

Na początku tego tygodnia włodarze DTM zaprezentowali przebudowany kalendarz na tegoroczny sezon wyścigowy, który miał rozpocząć się na ulicznym torze Norisring. Władze Norymbergi nie mogły przyznać odpowiedniego zezwolenia na organizację pierwszej rundy, czego powodem są nałożone restrykcje z powodu pandemii koronawirusa.

"Decyzja o nieprzyznawaniu rządowego zezwolenia na wyścig DTM na Norisring była dla nas zaskoczeniem. Szanujemy jednak decyzję miasta Norymberga" - przyznał Marcel Mohaupt, dyrektor zarządzający ITR.

W rezultacie skupiono się na wyścigu na torze Spa-Francorchamps, który został zaplanowany na 01-02 sierpnia i otworzy tym samym sezon 2020 niemieckiej serii wyścigowej. Wyścig, który odbędzie się w Ardenach otrzymał już odpowiednie pozwolenia i rywalizacja nie jest zagrożona.

"Teraz z niecierpliwością czekamy na nowy otwierający wyścig sezonu na Spa-Francorchamps" - dodał.

Podczas wszystkich dziewięciu rund DTM, seria będzie przestrzegała opracowanego szczegółowego i precyzyjnego planu zapobiegania infekcjom, które zostały przygotowane przez uznanych ekspertów i są trwale dostosowywane do dynamicznej sytuacji związanej z pandemią.

Kierowcy prócz rywalizacji na torze Spa-Francorchamps będą ścigać się także na torze Lausitzring, Nurburgring, Hockenheimring, Assen oraz pętli Zolder.