Simone Battistella: Andrea Dovizioso może odejść z MotoGP

Andrea Dovizioso - Mission Winnow Ducati Team / © Ducati

Simone Battistella, menadżer Andrei Dovizioso, przyznał w podcaście dla MotoGP, że zawodnik fabrycznego zespołu Ducati może zrobić sobie roczną przerwę od startów w królewskiej kategorii wyścigów motocyklowych.

Obecny wicemistrz świata MotoGP wciąż nie ma podpisanej umowy na sezon 2021, ponieważ nadal nie może porozumieć się z Ducati w sprawie nowego kontraktu. Andrea Dovizioso dołączył do zespołu marki z Bolonii w 2013 roku i do tej pory zwyciężał trzynastokrotnie barwach włoskiego teamu.

Głównym powodem braku porozumienia pomiędzy Dovim a Ducati najprawdopodobniej są relacje między samym zawodnikiem i dyrektorem technicznym zespołu, Gigim Dall’igną. Mistrz świata klasy 125 cm3 z 2004 roku wielokrotnie krytykował brak postępów w kwestii prowadzenia motocykla.

Głos w sprawie swojego klienta postanowił zabrać Simone Battistella. Włoski menedżer przyznał, że Andrea Dovizioso może opuścić MotoGP, jeśli rozmowy z Ducati zakończą się niepowodzeniem.

„Chcemy kontynuować współpracę” – przyznał Simone Battisella. „Mamy jednak swoje warunki, które chcemy, żeby zostały spełnione. Jeśli Ducati nie jest w stanie ich spełnić, to Andrea nie jest zainteresowany dalszą jazdą na Desmosedici. Ze względu na brak alternatywnych opcji, Dovi będzie musiał zrobić sobie przerwę od MotoGP”.

Włoch jednocześnie uspokoił fanów lidera zespołu Ducati, że jeśli Andrea Dovizioso odejdzie z MotoGP po sezonie 2020, to wcale nie musi oznaczać dla niego końca kariery.

„Andrea nie myśli o przejściu na emeryturę. Czuje się silny i wciąż ma motywację do wygrywania, jest w bardzo dobrej formie. Czasem jednak nie ma po prostu dla ciebie miejsca w układance, więc nie masz wyboru i musisz zrobić sobie przerwę od ścigania. To tak jak z interesującym projektem, jeśli jesteś nim zainteresowany, to chcesz wziąć w nim udział, jeśli cię nie zaciekawił, to wolisz poczekać na lepszą propozycję”.

„Rok przerwy to nie dużo, a obecnie prawie wszystkie miejsca w zespołach MotoGP są już zajęte. Wierzę jednak, że znajdziemy najlepsze rozwiązanie, które zadowoli Andreę i da mu satysfakcję” – dodał włoski menadżer.

W ostatnich tygodniach spekulowano, że Andrea Dovizioso może zasilić szeregi fabrycznego zespołu KTM po tym, jak ogłoszono, że z ekipy odchodzi Pol Espargaro. Wiemy jednak, że barwy austriackiej marki będą reprezentować Brad Binder oraz Miguel Oliveira. Na ten moment jedyną opcją dla „Doviego” jest przedłużenie umowy z marką Bolonii, choć niewykluczone, że Włoch prowadzi rozmowy z Aprilią, która w obecnej sytuacji ma do dyspozycji tylko jednego zawodnika, Aleixa Espargaro. Andrea Iannone został bowiem wykluczony z Motocyklowych Mistrzostw Świata na 18 miesięcy po tym, jak w jego organizmie stwierdzono obecność sterydu anabolicznego.

Image: © Ducati