Silnik Renault może być w tym roku mocniejszy o 50 koni mechanicznych

Szef zespołu Renault, Cyril Abiteboul uważa, że tegoroczna jednostka napędowa może osiągać moc nawet o 50 koni mechanicznych większą niż poprzednia.

Fabryczny zespół Renault od kilku lat próbuje zbliżyć się do trzech czołowych ekip – Mercedesa, Ferrari oraz Red Bulla – lecz jak na razie ich największym problemem był silnik. W kwestii mocy nie dorównywał on najlepszym jednostkom i nawet korzystający z francuskiego napędu zespół Red Bull cierpiał przez to w pojedynku z Ferrari czy Mercedesem.

Renault ma jednak nadzieję, że zmodyfikowana tegoroczna jednostka napędowa pozwoli nawiązać walkę z czołówką, a już na pewno umocni ich pozycję w środku stawki. Według Abiteboula obecny silnik może być nawet mocniejszy o 50 koni mechanicznych.

„Musieliśmy rozwiązać naszą niekorzyść wynikającą z kwestii silnika” – mówił dla francuskiego L’Equipe Cyril Abiteboul. „Cyfry z testu na hamowni są dobre i są one skorelowane z torem, tak więc mamy potwierdzenie dokonanego postępu. Poprawa silnika ma być również w zawodach w Australii i prawdopodobnie również w Bahrajnie.”

„Nie chcę podawać konkretnych liczb, ale powiedziałbym, że zyskaliśmy między 20 a 50 koni mechanicznych” – zakończył Abiteboul.

Poza zespołem Renault z jednostek napędowych francuskiego producenta korzystać będzie jeszcze tylko McLaren.