Sezon MotoGP wystartuje w Niemczech?

Sezon MotoGP wystartuje w Niemczech?

Władze Katalonii ujawniły, że zaplanowany na pierwszy tydzień czerwca wyścig MotoGP o Grand Prix Katalonii, najprawdopodobniej zostanie przesunięty na inny termin z powodu epidemii Koronawirusa w Hiszpanii. O ile będzie taka możliwość.

Gerard Figueras, Sekretarz Generalny ds. Sportu w Katalonii przyznał w wywiadzie dla L'Esportiu, że tegoroczny wyścig na torze Circuit de Barcelona-Catalunya nie odbędzie się 7 czerwca. Choć nie mamy jeszcze oficjalnego komunikatu od Dorny, ani od organizatora wyścigu, można domniemywać, że ogłoszenie o przesunięciu Grand Prix Katalonii pojawi się w ciągu kilku godzin, bądź w najgorszym wypadku kilku dni.

„Już teraz mogę powiedzieć, że GP Hiszpanii (Formuły 1 – przyp.red.) oraz GP Katalonii, nie odbędą się w planowanym terminie” – przyznał Figueras. „Nie podjęliśmy jeszcze decyzji o anulowaniu obu imprez, ponieważ czekamy na rozwój sytuacji na świecie, by zobaczyć, czy jest możliwość przesunięcia obu imprez w inne miejsce tegorocznego kalendarza” – dodał 37-latek.

Jeżeli faktycznie potwierdzą się słowa osoby odpowiedzialnej za kataloński sport, to zawodnicy MotoGP najwcześniej powrócą do rywalizacji na tor Sachsenring, a więc na zaplanowane 21 czerwca Grand Prix Niemiec.

Obecnie, tylko GP Włoch nie zostało ani przesunięte, ani odwołane z pierwszych ośmiu zaplanowanych rund na sezon 2020. Wyścig na torze Mugello zaplanowany jest na 31 maja. Należy się jednak spodziewać, że i ta runda najwyższej klasy wyścigów motocyklowych zostanie prawdopodobnie przesunięta lub odwołana.

Image: © Honda Racing Corporation