Sebastian Vettel zapowiada poprawę swojej formy w przyszłym sezonie

To nie był zbyt udany sezon w wykonaniu Sebastiana Vettela. Po zakończeniu ostatniego Grand Prix przyznał, że musi poprawić swoje osiągi w 2020 roku i zacząć spisywać się lepiej.

Niemiec zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców. O jedną pozycję wyżej uplasował się jego partner z ekipy, Charles Leclerc. To najgorsza pozycja Vettela odkąd rozpoczął swoje starty w stajni z Maranello.

"To nie był taki rok, na jaki liczyliśmy i tyle" – powiedział niemiecki kierowca.

"Myślę, że powody są jasne. Wyciągnęliśmy wnioski, teraz zależy od nas na ile wcielimy je w życie. Jako zespół musimy osiągać lepsze wyniki. Myślę, że ja sam też to potrafię. Muszę się poprawić i mogę robić to lepiej. To nie był dobry rok, jeśli spojrzymy na moje występy" – kontynuował.

Vettel nie przekreśla jednak w zupełności minionego sezonu. Dostrzega w nim także dobre momenty, które były swoistymi chwilami triumfu dla 32-letniego zawodnika z Heppenheim tak jak np. wygrany wyścig w Singapurze.

"Nie sądzę jednak, żeby było aż tak źle, jak się wydaje. Było wiele drobnych pozytywów. Jednak nadal jestem pierwszym, który patrzy na siebie oraz swoje wyniki i wiem, że mogę zrobić coś lepiej."

"Zrobienie kroku na przód, to z pewnością jest cel na przyszły rok. Mamy również nadzieję, że będziemy mieć lepszy samochód, którym nawiążemy równiejszą walkę z Mercedesem i Red Bullem."

Vettel zakończył niedzielny wyścig o GP Abu Zabi na piątej pozycji.