Scherer i Jones kierowcami WRT Team Audi Sport w sezonie 2020 DTM

Scherer i Jones kierowcami WRT Team Audi Sport w sezonie 2020 DTM

Zespół WRT Team Audi Sport potwierdził, że w przyszłorocznym sezonie wyścigowym DTM w barwach ekipy rywalizować będą Fabio Scherer i Ed Jones.

Skład z Belgii po raz kolejny wystawi dwa auta Audi RS 5 DTM jako prywatna ekipa i weźmie udział we wszystkich rundach sezonu.

Fabio Scherer ostatnie dwa sezony spędził, rywalizując w bolidach jednomiejscowych. W 2018 roku startował w Mistrzostwach Europy F3, w której uplasował się na czternastej lokacie w klasyfikacji kierowców, natomiast w zakończonym niedawno sezonie 2019 ścigał się w przemianowanej z GP3 na F3 serii z ekipą Sauber Junior, którą ukończył na siedemnastym miejscu.

"To prawdziwa przyjemność dołączyć do zespołu WRT Team Audi Sport w sezonie 2020 DTM" - powiedział Scherer. "Co więcej, jest to spełnienie marzeń, ponieważ nie sądzę, aby było coś wyższego niż DTM! To niesamowite, że mam taką możliwość i dziękuję wszystkim, którzy to umożliwili."

"Naprawdę nie mogę się doczekać 2020 roku. Jestem bardzo podekscytowany i myślę, że możemy wiele osiągnąć."

Ed Jones tymczasem trzy sezony ścigał się w IndyCar, w której stanął na podium podczas Indianapolis 500 z zespołem Dale Coyne Racing w swojej debiutanckiej kampanii.

"Nie mogę się doczekać dołączenia do zespołu WRT Team Audi Sport i DTM w 2020 roku" - przyznał Jones. "To seria, którą obserwowałem w przeszłości, bardzo pociągająca, z konkurencyjnością na wysokim poziomie i świetnymi wyścigami. Jestem podekscytowany, że mogę zacząć, mając tak świetny zespół wokół mnie."

"Audi w zeszłym roku zdobyło tytuł, a WRT przejechało świetny debiutancki sezon, a teraz celem jest zdobycie miejsca na podium i jeśli wszystko pójdzie dobrze, wygrać. Wiem, że będzie ciężko, ale mamy wszystko, aby osiągać dobre wyniki."

Szef zespołu WRT Team Audi Sport, Vincent Vosse, dodał: "Z przyjemnością witamy w zespole Fabio i Eda, dwóch młodych kierowców, którzy już udowodnili swoją wartość i widzą w DTM odpowiednią serię, w której mogą rozwijać swoją karierę."

"Po raz kolejny dajemy szansę młodym talentom, co jest jedną z naszych podstawowych zasad. Jestem przekonany, że Fabio i Ed bardzo przyczynią się do rozwoju zespołu Audi Sport WRT w naszym kluczowym drugim sezonie w DTM."