Rozczarowujące zakończenie GP Włoch dla Sainza. Norris z jednym punktem

Jedynie jeden punkt wywalczył zespół McLaren podczas Grand Prix Włoch, co jest rozczarowującym wynikiem, po tym, jak Carlos Sainz utrzymywał dobre tempo i plasował się w pierwszej dziesiątce.

Hiszpan do włoskiej rywalizacji wystartował z siódmego pola i po dużym zamieszaniu na pierwszym okrążeniu, zdołał utrzymać się w pierwszej dziesiątce, tuż za kierowcami Renault.

Wszystko zmieniło się po pit stopie, kiedy podczas wymiany opon doszło do niedokręcenia prawego przedniego koła, co zakończyło udział kierowcy McLarena w wyścigu już na wyjeździe z boksów.

Sainz przyznał po wyścigu, że szkoda tak kończyć wyścig, jednak dodał, iż zespół przeanalizuje całą sytuację i wyciągnie wnioski.

"Szkoda zakończyć dzień w ten sposób" - przyznał Carlos Sainz. "Oczywiście musimy przeanalizować, co mogliśmy zrobić lepiej podczas pit stopu jako cały zespół, ale szczerze mówiąc, w tym roku pit stopy były świetne; nasi chłopcy wykonali świetną robotę w boksach, więc nie ma się czym martwić."

"Straciliśmy potencjalnie szóstą lokatę, ale w tym roku zyskaliśmy znacznie więcej, dzięki dobrym strategiom i dobrym postojom."

"Przeanalizujemy to i wrócimy silniejsi" - dodał Hiszpan.

Jeden punkt do mety dowiózł natomiast Lando Norris, który wystartował z szesnastej pozycji. Brytyjczyk powiedział po wyścigu, że jest zadowolony z kolejnego punktu, jednak niedosyt pozostaje.

"Przyzwoity wyścig i punkt jest w porządku, biorąc pod uwagę to, skąd wystartowałem, jednak zawsze chcesz trochę więcej" - powiedział po wyścigu Lando Norris.

"Mieliśmy trochę pecha: zjechaliśmy do boksów i wyprzedził nas Perez, ale potem pojawił się wirtualny samochód bezpieczeństwa i miał trochę szczęścia, zostając przed nami i kończąc na siódmej pozycji."

"Nie sugeruję, że na pewno wyścig byśmy ukończyli na tej pozycji, ponieważ nadal uważam, że mieli lepsze tempo niż my, ale mogliśmy zakończyć go wyżej, gdyby nie VSC."

"Koniec końców, nie sądzę abyśmy dysponowali najlepszym tempem, ale utrzymaliśmy się, udało nam się skończyć wyścig i zdobyć punkt - co było dobrą rzeczą po ostatnim weekendzie w Belgii."