Renault potwierdza: Pat Fry dołączy do francuskiego zespołu

Zespół Renault potwierdził, że szeregi francuskiego składu zasili Pat Fry. Dołączy on do działu technicznego dopiero po zakończeniu bieżących zobowiązań kontraktowych.

Renault nie ujawniło jakiej konkretnej funkcji miałby podjąć się Fry w ich zespole, choć powszechnie uważa się, że będzie to jedno z czołowych miejsc.

Francuska stajnia informowała niedawno, że ich kadra zarządzająca działem aerodynamicznym ulegnie pewnym zmianom kadrowym, a m.in. poszukiwana jest osoba, która stanęłaby na czele grupy, która pracuje nad rozwojem nowych bolidów zespołu.

Doświadczenie Brytyjczyka w Formule 1 jest wielkie i nieocenione. Swoją karierę w tym sporcie rozpoczął w 1987 roku w Benettonie, a następnie przeszedł do ekipy McLaren , z którą współpracował aż do 2010 roku. W kolejnych latach pełnił stanowisko dyrektora technicznego w Ferrari.

W 2014 odszedł z włoskiej stajni, a dwa lata później został konsultantem w ekipie Manor. W 2018 roku objął stanowisko dyrektora ds. inżynierii w McLarenie, gdzie wraz z Andreą Stellą pracował nad rozwojem MCL34. W lipcu tego roku poinformowano o jego ponownym odejściu z McLarena.

W międzyczasie różne źródła łączyły go z zespołem Williams, gdzie mógłby zastąpić Paddy’ego Lowe’a.

Ostatecznie jednak Fry dołączy do zespołu Renault, gdzie współpracować będzie m.in. z Marcinem Budkowskim.

"Cieszę się, że będę mógł ponownie współpracować z Patem" - powiedział Marcin Budkowski, dyrektor wykonawczy Renault Sport Racing.

"Jego przybycie to kolejny krok w naszej budowie i ulepszeniu struktury zespołu. Doświadczenie Pata, talent i determinacja będą dodatkowymi atutami w dalszym rozwoju."