R-Motorsport nie wystartuje w serii DTM w sezonie 2020

R-Motorsport nie wystartuje w serii DTM w sezonie 2020

Zespół R-Motorsport poinformował, że nie weźmie udziału w nadchodzącym sezonie DTM 2020, wycofując się tym samym z rywalizacji po jednej kampanii.

Szwajcarska ekipa starty w DTM rozpoczęła z początkiem 2019 roku, jednak ich pierwszy i jedyny sezon nie przyniósł oczekiwanych podiów, przez co Jake Dennis, Paul di Resta, Ferdinand Habsburg oraz Daniel Juncadella musieli obejść się smakiem.

Zespół pod koniec roku ogłosił, że wycofał się ze współpracy z dostawcą jednostek napędowych HWA, a teraz całkowicie żegna się ze startami w DTM.

"Ponowna ocena naszego programu sportów motorowych pokazała, że chcemy ustalić nowe priorytety na przyszłość i że zaangażowanie w DTM nie będzie dla nas odpowiednie" - powiedział dyrektor zespołu, dr Florian Kamelger.

"To, co postanowiliśmy w sprawie naszego programu sportów motorowych w 2020 roku, ogłosimy na późniejszym etapie."

"Chciałbym jednak skorzystać z okazji, aby podziękować, zwłaszcza Gerardowi Bergerowi i ITR, Dieterowi Gassowi i Jensowi Marquardtowi za wspólne zaangażowanie w DTM podczas naszego debiutanckiego sezonu. Szczególnie BMW było niezwykle pomocnym dla nas partnerem" - dodał.

Wycofanie się ekipy R-Motorsport spowoduje, że w sezonie 2020 wystartuje jedynie czternaście aut, chyba że Audi i BMW postanowią wystawić dodatkowe, prywatne samochody.

Po raz pierwszy od 2011 roku w DTM wystartuje jedynie dwóch producentów.