R-Motorsport i HWA kończą współpracę ze skutkiem natychmiastowym

R-Motorsport i HWA kończą współpracę ze skutkiem natychmiastowym

Zespół R-Motorsport i HWA zakończyły współpracę ze skutkiem natychmiastowym w ramach programu DTM, po wzajemnym porozumieniu się stron.

"Niestety nie udało nam się wypracować żadnego konsensusu w sprawie dalszej współpracy z HWA AG, w odniesieniu do wypełnienia naszego zobowiązania wobec DTM, więc jedyną dla nas opcją jest zakończenie współpracy z HWA w DTM i skupienie się na przyszłości" - powiedział kierownik zespołu dr Florian Kamelger.

"Pomimo zakończenia współpracy z HWA nadal planujemy kontynuować nasze zaangażowanie w DTM i w 2020 roku zmienimy orientację w zaistniałych okolicznościach w porozumieniu z Aston Martinem."

Pomimo rozstania się z R-Motorsport z HWA, Aston Martin potwierdził stałe wsparcie dla zespołu w sezonie 2020 DTM i potencjalną ekspansję do Super GT.

"Aston Martin nadal będzie wspierał program DTM R-Motorsport z samochodami wyścigowymi Vantage DTM i ich szersze plany rywalizacji w seriach wyścigowych podlegających Klasie 1, takich jak Super GT w Japonii i Azji" - powiedział dr Andy Palmer, prezes i dyrektor generalny grupy Aston Martin Lagonda.