Quartararo i Morbidelli prezentują Yamahę YZR-M1 na sezon 2020

Quartararo i Morbidelli prezentują Yamahę YZR-M1 na sezon 2020

Fabio Quartararo i Franco Morbidelli oraz zespół Petronas Yamaha Sepang Racing oficjalnie rozpoczęli kampanię 2020, prezentując nową maszynę YZR-M1 2020, na której będą walczyć w zbliżającym się sezonie Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Po bardzo dobrym debiutanckim sezonie 2019, w którym Quartararo, a także Morbidelli prezentowali bardzo dobre tempo, pierwszy malezyjski zespół buduje podstawę na swoich fundamentach i przystępuje do drugiego sezonu w MotoGP.

Debiutant sezonu 2018 Franco Morbidelli i debiutant 2019 roku Fabio Quartararo, wkraczają w drugi sezon z zespołem, chcąc zapewnić jeszcze lepsze wyniki niż w roku ubiegłym.

Zaktualizowane malowanie motocykla to nie jedyna nowość, ponieważ dla Fabio Yamaha przygotowała tegoroczną specyfikację motocykla, natomiast dla Franco specyfikację A.

"Z dumą reprezentujemy Malezję i firmę Petronas na arenie światowej już po raz drugi jako zespół Petronas Yamaha Sepang Racing" - powiedział szef zespołu Razlan Razali.

"Z niecierpliwością czekamy na nadchodzący sezon, chętnie dając Franco i Fabio najlepszą okazję, by wykorzystać ich wyniki z 2019 roku. Mamy szczęście cieszyć się silnym wsparciem Petronasa i Yamahy, którzy podzielają naszą filozofię i są nieocenieni w naszych aspiracjach."

"W MotoGP postawiliśmy poprzeczkę wysoko, więc istnieje duża presja zewnętrzna i motywacja do powtórzenia lub poprawy tego poziomy wydajności. Celowaliśmy w usprawniania w każdym obszarze zespołu, ale pamiętamy, że elementem, nad którym nie mamy kontroli są nasi rywale i jak duży postęp osiągnęli poza sezonem."

"Z niecierpliwością oczekujemy, że wszyscy będą na dobrej drodze w nadchodzących dniach w Sepang i dołożymy wszelkich starań, aby przygotować się jak najlepiej na nadchodzący sezon."

"Oczywiście było to dla mnie pozytywny okres poza sezonem, dzięki któremu mogłem ustalić swoją przyszłość, a to oznacza, że mogę całkowicie skupić się na dwudziestu wyścigach, co jest bardzo korzystne" - wyjaśnił Fabio Quartararo, który w sezonie 2021 będzie rywalizował w fabrycznym zespole Yamaha.

"Wsparcie ze strony Petronasa i Yamahy jest świetne i nie mogę się doczekać, aby jeździć motocyklem fabrycznym."

"Po zakończeniu sezonu 2019 z podium i osiągnięciem świetnych wyników, mam nadzieję, że znów będę walczył w pierwszej piątce, kierując się na podium i szukając wygranych. Nie mam żadnych celów odnośnie mistrzostw, moje podejście to z wyścigu na wyścig, starając się dotrzeć na podium."

"Następnym krokiem jest sprawdzenie potencjału motocykla w Sepang, co da nam jasne wyobrażenie o tym, czego możemy się spodziewać w nadchodzącym sezonie."

Franco Morbidelli dodał: "Moim celem jest poprawa wyników z zeszłego roku i poprawienie się pod każdym względem. Koncentruję się na ogólnej kondycji i jej poprawieniu, dzięki czemu mogę zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby dobrze przygotować się na ten sezon. To był dobry czas poza sezonem, jestem wypoczęty i odświeżony, a także bardzo chętnie wracam na maszynę."

"W szczególności, patrząc na wyścigi przed nami, chcę poprawić tempo podczas rywalizacji. W zeszłym roku byłem szybki w treningach i byłem blisko najlepszych zawodników w piątek i sobotę, ale w dniu wyścigu było inaczej. Nie byłem w stanie konkurować z najlepszymi zawodnikami. W 2020 roku chcę to poprawić, a początkiem tego są testy w ciągu najbliższych trzech dni, więc nie mogę się doczekać, aby zacząć."