Przedsezonowe testy DTM nie odbędą się na torze Monza

Przedsezonowe testy DTM nie odbędą się na torze Monza

Organizator serii DTM, ITR potwierdził, że przedsezonowe testy DTM nie odbędą się na torze Monza w północnych Włoszech, a na niemieckim obiekcie Hockenheimring, gdzie zakończy się także cały sezon 2020.

Powodem przeniesienia przedsezonowych testów z obiektu Monza są kwestie bezpieczeństwa, a dokładnie, coraz większe rozprzestrzenianie się koronawirusa, który pojawił się w północnych Włoszech.

Trzydniowe testy przygotowujące kierowców oraz zespoły do sezonu 2020 zostały oryginalnie zaplanowane na 16-18 marca, natomiast teraz zostały przeniesione na Hockenheimring i potrwają cztery dni od 16 do 19 marca.

Wyścig na torze Monza, który został zaplanowany na 26-28 czerwca nie zostanie na chwilę obecną przeniesiony.

"Staje się coraz bardziej oczywiste, że rozprzestrzenianie się i powstrzymywanie koronawirusa w dużym stopniu wpływa na społeczeństwo w różny i głęboki sposób" - powiedział Marcel Mohaupt, dyrektor zarządzający ITR.

"Z uwagi na bezpieczeństwo i samopoczucie wszyskich, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu przedsezonowych testów na inny obiekt."

"Jesteśmy niezmierni wdzięczni wszystkim z torów Monza oraz Hockenheimring za współpracę w tej materii i z niecierpliwością czekamy na wizytę we Włoszech latem na pierwszym wydarzeniu DTM na tym legendarnym obiekcie" - dodał.

Sezon zgodnie z planem rozpocznie się na torze Zolder w Belgii 24-26 kwietnia.