Przedsezonowe testy DTM i prezentacja Audi na torze Monza

Przedsezonowe testy DTM i prezentacja Audi na torze Monza

Oficjalna sesja testowa serii DTM poprzedzająca sezon 2020 odbędzie się w dniach 16-18 marca na torze Monza.

Podczas trzydniowej sesji testowej kierowcy będą mogli nie tylko przetestować swoje samochody, ale także zapoznać się z obiektem, na którym w dniach 26-28 czerwca odbędzie się weekend wyścigowy.

Sesja testowa rozgrywana na torze Monza jest jedyną oficjalną sesją, w której startują wszyscy kierowcy serii. Jej uzupełnieniem, są rozgrywane w grudniu testy dla młodych kierowców, które w tym roku odbywać się będą się na torze Jerez de la Frontera.

Przedsezonowe testy nie są jednak jedynym wydarzeniem związanym z nadchodzącym sezonem DTM organizowanym na torze położonym pod Mediolanem. Podczas Monza Rally Day odbywającego się w dniach 6-8 grudnia zostanie oficjalnie zaprezentowany samochód Audi RS5 DTM. Sama impreza Rally Day to znane we Włoszech i nie tylko wydarzenie, które co roku przyciąga setki tysięcy widzów.

Najbardziej utytułowanym uczestnikiem Monza Rally Day jest gwiazda Moto GP Valentino Rossi. The Doctor, jak nazywają go kibice, wygrywał tę imprezę siedmiokrotnie, pokonując między innymi takich kierowców, jak Robert Kubica oraz zwycięzcę wyścigu Le Mans Rinaldo Capello. Dwukrotnie wydarzenie to wygrywał także kierowca DTM. Nicola Larini tryumfował w roku 1992 oraz 1993 zasiadając za kierownicą Alfy Romeo 155 V6 TI.