Prezentacja zespołu Repsol Honda

Prezentacja zespołu Repsol Honda

Dziś w Dżakarcie odbyła się prezentacja zespołu Repsol Honda. Była to pierwsza okazja, by poznać tegoroczne malowanie oraz zobaczyć Alexa i Marca Marquezów w barwach ekipy.

Przed zespołem Repsol Honda kolejne wyzwanie. W ubiegłym sezonie wywalczyli oni mistrzostwo indywidualne, jak i również w klasyfikacji ekip. Ponadto to przede wszystkim Marc Marquez przyczynił się do zwycięstwa wśród producentów. Legendarny już zespół broni więc w tym roku tzw. potrójnej korony, a 26-latek walczyć będzie o swoje siódme mistrzostwo w MotoGP. Początek zmagań może nie być jednak łatwy, gdyż Marc dochodzi do siebie po operacji ramienia.

„Cieszę się, że przyjechałem ponownie do Indonezji. Atmosfera tutaj jest niespotykana, wspaniale jest zaprezentować nasze wysiłki na sezon 2020” – powiedział Marc Marquez. „Nasze premiery są zawsze ważne, by pomóc nam wrócić do rytmu sezonowego. Podchodzimy do tego roku tak samo, jak do poprzedniego i wszystkich innych. Jesteśmy w pełni skupieni i gotowi do pracy z zespołem Repsol Honda, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki”.

„Wspólnie z HRC i Repsolem osiągnęliśmy niesamowite rzeczy, a kontynuowanie tego sukcesu jest dla mnie dużym źródłem motywacji. Teraz chętnie rozpoczynam kolejny sezon i ponowną rywalizację na RC213V”.

W tym sezonie w barwach Repsol Hondy obok Marca Marqueza rywalizować będzie jego młodszy brat, Alex. Zespół zaryzykował po odejściu Jorge Lorenzo i postanowił zakontraktować 23-letniego Hiszpana, który w ubiegłym sezonie wywalczył mistrzostwo w kategorii Moto2. Tym samym po raz pierwszy w jednej ekipie znajdzie się dwójka braci. Z pewnością początkowo w garażu Repsola panować będzie więc sielankowa atmosfera.

„To przywilej być częścią rodziny, jaką jest zespół Repsol Honda” – powiedział Alex Marquez. „Już czułem się wyjątkowo, wchodząc do garażu po raz pierwszy i pracując z moim zespołem. Teraz spotykam się ze światem na prezentacji – naprawdę czuję się częścią zespołu Repsol Honda”.

„Wiem, że jest wiele do nauczenia się i do osiągnięcia w sezonie 2020, ale poświęcam się, by dać z siebie wszystko. Postaram się poprawić i uczyć każdego dnia. Mam nadzieję, że krok po kroku możemy wykonać wspaniały sezon”.

Tegoroczne barwy zespołu Repsol Honda nie różnią się od tych z poprzednich sezonów. Dominuje kolor czerwony, pomarańczowy i biały. Drobnych zmian można dopatrzeć się w przedniej części motocykla, również w układzie owiewek. Próbkę potencjału tegorocznego modelu RC213V poznamy podczas testów przedsezonowych, które rozpoczną się 7 lutego na torze Sepang.

„Osiągnąwszy nasze cele w ubiegłym sezonie, ponownie wygrywając Potrójną Koronę, z przyjemnością prezentujemy nasz zespół na sezon 2020 w Mistrzostwach Świata MotoGP” – powiedział Tetsuhiro Kuwata, dyrektor HRC. „W ubiegłym sezonie Marc Marquez zdobył szósty tytuł mistrzowski w MotoGP, podczas gdy Honda zapewniła sobie tytuły zarówno w klasyfikacji konstruktorów, jak i zespołów. Marc wciąż bije każdego roku rekordy i mamy nadzieję, że w dalszym ciągu da nam wiele wspaniałych momentów w przyszłości”.

„W 2020 roku mamy nowego zawodnika w osobie dwukrotnego mistrza świata w Moto2 i Moto3, Alexa Marqueza, który do nas dołączył. Jeździł on już z nami w 2014 roku, który był naszym pierwszym sezonem w Moto3 i udało nam się wspólnie zdobyć ten tytuł”.

„Ci dwaj genialni kierowcy zasługują na najlepsze narzędzia, aby odnieść sukces w nowym sezonie, a naszą misją jest, by uczynić to możliwym. Nasi inżynierowie w Japonii i nasz zespół na całym świecie wykonali imponującą pracę i jestem pewien, że uda nam się zrobić to ponownie” – dodał Kuwata.

Repsol Honda jest drugim – po Ducati – zespołem, który zaprezentował tegoroczne barwy motocykla. Prezentacje ekip Monster Energy Yamaha, Petronas Yamaha SRT oraz Suzuki ECSTAR odbędą się z kolej 6 lutego w malezyjskim Sepang.