Powolna rehabilitacja Marca Marqueza po operacji ramienia

Powolna rehabilitacja Marca Marqueza po operacji ramienia

Choć operacja prawego ramienia Marca Marqueza miała mieć bardziej charakter zapobiegawczy, tak rekonwalescencja po zabiegu nie przebiega tak szybko, jakby chciał tego Hiszpan. Obrońca mistrzowskiego tytułu najprawdopodobniej będzie więc oszczędzać się podczas przedsezonowych testów w Malezji.

W sezonie 2018 wypadający lewy bark sprawiał Marquezowi spore problemy, w związku z czym zawodnik Repsol Hondy poddał się po zakończeniu zmagań operacji. Wówczas spodziewano się, że początek kolejnych mistrzostw może być dla niego trudny, ale spekulacje nie znalazły w rzeczywistości pokrycia. Marquez zdominował sezon i wywalczył szósty tytuł w kategorii MotoGP.

W związku z tym, że zabieg, jak i rekonwalescencja przebiegły pomyślnie, Marquez po sezonie 2019 zdecydował się zoperować również prawe ramię. Problem był bardzo podobny, choć nie aż tak poważny. Spodziewano się więc, że wszystko pójdzie sprawnie i Hiszpan będzie już w formie podczas testów w Malezji, które rozpoczną się 7 lutego. Wydaje się jednak, że Marquez będzie się oszczędzać podczas jazd na torze Sepang.

„W ciągu ostatnich dwóch tygodni zrobiłem całkiem duży krok, a na początku miesiąca nie byłem tak optymistyczny” – mówił Marc Marquez. „Możliwe jednak, że przed sezonem nie będę w stanie zrobić tych wszystkich okrążeń, które są niezbędne i powinny zostać wykonane”.

Marquez potwierdził, że zabieg, któremu poddał się w listopadzie był mniej skomplikowany, ale rehabilitacja przebiega gorzej. Podczas operacji mogło dojść bowiem do naruszenia nerwów i mięśni, co też osłabiło ramię Hiszpana. Dlatego też zawodnik Hondy w pełni się skupia na powrocie do zdrowia i ograniczył udzielanie się w mediach społecznościowych.

„Operacja była prostsza, ale powrót do zdrowia jest bardziej złożony i skomplikowany. Powiedzieli mi, że kiedy otworzą ramię, mogą wpłynąć na nerwy i mięśnie” – kontynuował obrońca mistrzowskiego tytułu.

„Trwało to dłużej, niż się spodziewaliśmy. Zniknąłem trochę z mediów społecznościowych, ponieważ byłem w pełni skoncentrowany na tym, co musiałem zrobić”.

Choć oficjalne testy MotoGP rozpoczną się 7 lutego, tak Marquez chciałby przed nimi przejechać już jakiś dystans na motocyklu.

„Naprawdę chcę ponownie jeździć i spróbować przynajmniej jeden typ motocykla przed wyjazdem do Malezji. Jeszcze tego nie zrobiliśmy, ponieważ nie byłem gotowy”.