Perez: Deszczowe opony Pirelli nie zapewniają przyczepności

Wielu kierowców po piątkowych treningach bardzo narzekało na zachowanie deszczowych opon Pirelli. Jednym z nich był Sergio Perez, który narzekał na brak przyczepności.

Meksykański kierowca Racing Point podczas wczorajszego pierwszego treningu dość mocno rozbił swój bolid w zakręcie numer 10, a za całą sytuację obwinia deszczowe opony Pirelli, które nie gwarantowały przyczepności na mokrej nawierzchni.

Zdaniem Maxa Verstappena obecne opony Pirelli przeznaczone na mokrą nawierzchnię są zbyt twarde, co powoduje duże problemy w czasie jazdy po mokrym torze.

"Pierwszy trening odbywał się w bardzo trudnych warunkach. Straciłem panowanie nad tyłem bolidu i wyleciałem z toru, co zakończyło się rozbiciem mojego bolidu" - powiedział Sergio Perez.

"Obecna specyfikacja opon Pirelli nie zapewnia dużej przyczepności, co w takich warunkach jest dość uporczywe. Gdy stracisz panowanie nad tyłem bolidu, to utrzymanie samochodu w optymalnej pozycji jest bardzo trudne. Nawet najdrobniejsze uślizgi powodują utratę sterowności, która może skończyć się rozbiciem bolidu."

"Deszczowe opony Pirelli bardzo trudno jest rozgrzać, co powoduje duże problemy. Obecna wersja tych opon różni się diametralnie od jej poprzedniej. Jeżeli w niedziele spadnie deszcz, to spodziewam się bardzo trudnego wyścigu, w którym opony odegrają główną rolę" - podsumował kierowca Racing Point.