Pechowe zakończenie pierwszej części sezonu dla Fabio Quartararo

Fabio Quartararo zespołu Petronas Yamaha SRT nie zaliczy ostatniego wyścigu, pierwszej połowy sezonu 2019, do udanych. Francuz już podczas drugiego okrążenia pożegnał się z rywalizacją.

Ruszający z drugiego pola Quartararo popisał się dobrym startem, plasując się w czołówce rywalizacji, jednak utrata panowania nad motocyklem spowodowała, że zawodnik ekipy Petronas Yamaha SRT odpadł z wyścigu już na drugim okrążeniu.

"Wypadek na drugim okrążeniu był po prostu pechowy" - powiedział Fabio Quartararo.

"Na prostej miałem problem ze skrzynią biegów i przez to nie mogłem hamować, tak jak chciałem. Popełniłem mały błąd; próbowałem wyprzedzić innego zawodnika i zawahałem się, dlatego wszedłem w zakręt ze zbyt dużą prędkością i zbyt dużym kontem."

"Miałem mocne tempo i mogłem ścigać się z najlepszymi. Wyścig nie wydawał się szybki, a tempo było wolniejsze niż w czasie weekendu. Być może przyczepność stanowiła różnicę, ponieważ podczas dwóch ukończonych przeze mnie okrążeń miałem dziwne odczucia, jednak nie wiem, czy podobnie było w przypadku innych."

"Następnie rozbił się Rins i myślę, że sprawiliśmy, iż zawodnicy za nami byli zadowoleni, ponieważ byliśmy na czołowych pozycjach, a oni awansowali wyżej."

"To wszystko jest częścią doświadczenia i dziś nauczyłem się nie przesadzać na wczesnym etapie" - dodał Francuz.

Debiutujący w MotoGP Quartararo podsumował także krótko swoją pierwszą część sezonu i zdradził, na czym skupi się podczas czterotygodniowej przerwy.

"Mogę być tylko zadowolony. Począwszy od Jerez zrobiliśmy niesamowity krok naprzód, zdobywając pierwsze rzędy, podium i pierwsze pola startowe" - przyznał debiutant.

"Pierwsze trzy wyścigi były dla mnie jak test, ponieważ wciąż próbowałem zrozumieć motocykl. Teraz nie mogę doczekać się powrotu na tor na drugą część sezonu."

"Rozluźnię się i odwiedzę lekarza, aby zrozumieć problem z moim ramieniem. Dalej będę trenował i dawał z siebie sto procent, aby być gotowym, kiedy dotrzemy do Brna."

Brak zdobyczy punktowej spowodowała, że Quartararo spadł z szóstej na ósmą lokatę w klasyfikacji kierowców, tracąc do wyprzedzającego go Jacka Millera jedynie trzy punkty.