Pat Fry rozpocznie pracę z zespołem Renault piątego lutego

Pat Fry rozpocznie pracę z zespołem Renault piątego lutego

Zespół Renault F1 potwierdził, że Pat Fry rozpocznie swoją przygodę z ekipą z Enstone piątego lutego na stanowisku dyrektora technicznego.

Fry swoją przygodę w sporcie rozpoczął w 1987 roku w zespole Benetton, a następnie zasilił szeregi McLarena, z którym współpracował do końca 2010 roku. W kolejnych latach Brytyjczyk współpracował z Ferrari, ekipą Manor Racing i ponownie McLarenem.

Pod koniec 2019 roku zespół Renault potwierdził, że Pat Fry zastąpi odchodzącego Nicka Chestera i będzie pełnił rolę dyrektora technicznego.

"Cieszę się, że będę mógł ponownie współpracować z Patem" - mówił pod koniec 2019 roku Marcin Budkowski, dyrektor wykonawczy Renault Sport Racing.

"Jego przybycie to kolejny krok w naszej budowie i ulepszeniu struktury zespołu. Doświadczenie Pata, talent i determinacja będą dodatkowymi atutami w dalszym rozwoju."

Dla zespołu Renault będzie to piąty sezon od ich powrotu do Formuły 1, po przejęciu Lotusa. Francuska ekipa, po problemach w początkowych latach, przebudowuje swój dział techniczny, aby móc walczyć o jak najwyższe cele.

Renault po awansie z dziewiątej na szóstą lokatę, a następnie na czwartą w kolejnych sezonach, w zeszłym roku musiało uznać wyższość McLarena, z którym przegrali o pięćdziesiąt cztery punkty, kończąc kampanię na piątym miejscu w klasyfikacji konstruktorów.

Francuski skład sezon 2020 rozpocznie 12 lutego w Paryżu od prezentacji, tydzień przed pierwszą sesją testową na torze Barcelona-Catalunya.