Oficjalnie: Dutch TT przełożone

Oficjalnie: Dutch TT przełożone

Władze toru w Assen oficjalnie dziś potwierdziły, iż nie uda się rozegrać wyścigu MotoGP w Holandii w planowanym terminie (26-28 czerwca).

Runda na torze Assen miała być 10. wyścigiem w tegorocznym sezonie MotoGP. Niestety z powodu epidemii koronawirusa większość rund planowanych na pierwszą połowę sezonu została odwołana, bądź przełożona na inny termin. Do tego grona dołączyła również Holandia. Władze tego kraju wprowadziły zakaz zgromadzeń masowych przynajmniej do końca sierpnia, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Wyścig MotoGP w „kraju tulipanów” miał odbyć się 28 czerwca. Póki co nie został on jednak odwołany. Organizatorom zależy, aby runda się odbyła, ponieważ w tym roku tor Assen świętuje 90-lecie obecności w Motocyklowych Mistrzostwach Świata.

Osoby zarządzające obiektem w Assen nie podały alternatywnego terminu rozegrania wyścigu, lecz spekuluje się, że tegoroczne Holenderskie Tourist Trophy mogłoby zostać rozegrane jesienią, bądź przeniesione na sezon 2021. Organizatorzy jednocześnie podkreślają, że bilety zakupione na tegoroczny wyścig wciąż pozostają ważne.

Przełożenie Dutch TT oznacza, iż w teorii sezon 2020 MotoGP wystartuje w Finlandii, choć w tej chwili tor Kymiring nie posiada homologacji, niezbędnej do organizacji wyścigu Grand Prix, dlatego datę 12 lipca (planowana data rozegrania GP Finlandii – przyp. red.) należy traktować z przymrużeniem oka.

Realnym terminem rozpoczęcia tegorocznej rywalizacji najważniejszej serii wyścigów motocyklowych na świecie jest początek sierpnia, kiedy to karuzela MotoGP ma zawitać do Brna na Grand Prix Czech.

Image: © Honda Racing Corporation