Ocon w bolidzie Renault już podczas testów w Abu Zabi

Esteban Ocon już podczas posezonowych testów na torze Yas Marina zasiądzie w bolidzie ekipy Renault, z którą związał się kontraktem od sezonu 2020.

W sierpniu zespół Renault poinformował, że protegowany Mercedesa, Esteban Ocon, powróci do stawki Formuły 1 i od sezonu 2020 będzie rywalizował w barwach francuskiego składu obok Daniela Ricciardo.

Wszystko wskazywało na to, że Ocon swoją pracę dla Renault rozpocznie dopiero od nowego roku, a za kierownicą bolidu zasiądzie dopiero podczas przedsezonowych testów w lutym, jednak oba składy doszły do porozumienia.

Francuz swoją pracę w Renault rozpocznie już 2 grudnia, a więc dzień po zakończeniu obecnego sezonu wyścigowego i będzie mógł wziąć udział w dwudniowym teście opon Pirelli, który został zaplanowany na 3-4 grudnia.

Ocon swoją przygodę z Formułą 1 rozpoczął od zespołu Manor, aby następnie przenieść się do Force India i ukończyć pięćdziesiąt grand prix w latach 2016-2018. Francuz na sezon 2019 nie zdołał jednak utrzymać się w stawce F1 i zamiast tego objął posadę kierowcy rezerwowego w Mercedesie.