Nissan e.dams ujawnia malowanie bolidu Formuły E na sezon 2019/20

Nissan e.dams ujawnia malowanie bolidu Formuły E na sezon 2019/20

Zespół Nissan e.dams zaprezentował nowe malowanie swojego bolidu IM02 Formuły E, przed szóstym sezonem elektrycznych mistrzostw, w którym rywalizować będą Sebastien Buemi i Oliver Rowland.

W nowym sezonie Formuły E francusko-japońska ekipa będzie posiadała dwa bolidy w czerwono-czarno-białej kolorystyce, która została zainspirowana odzieżą.

"Zbliżając się do rozpoczęcia naszego drugiego sezonu w Formule E, nasz zespół projektowy zaproponował nowy wygląd, który celebruje nasze japońskie dziedzictwo i DNA technologii" - powiedział Alfonso Albaisa, wiceprezes Nissana ds. globalnego designu.

"Wykorzystaliśmy kultowe barwy wyścigowe Nissana, czerwony, czarny i biały, ułożone warstwowo po przekątnej, co zapewnia dynamiczne i mocne wrażenie."

Nissan dołączył do Formuły E na początku ery Gen2, konkurując w swoim debiutanckim sezonie wykorzystując unikalną konstrukcję silnika "twin-motor", który dał finalnie czwartą lokatę w klasyfikacji konstruktorów. Konstrukcja "twin-motor" została jednak zakazana, co spowodowało, że Nissan powrócił do jednego układy MGU.

"Drugi sezon jest czasem trudniejszy niż ten pierwszy" - przyznał Michael Carcamo, globalny dyrektor ds. sportów motorowych Nissana.

"Dzięki zasadniczej zmianie rozwiązania jednosilnikowego, mieliśmy wiele do zrobienia przed sezonem. Wykorzystamy wszystko, czego nauczyliśmy się w piątym sezonie, aby ulepszyć nasz pakiet, kładąc jeszcze większy nacisk na zarządzanie baterią oraz energią."

W sezonie 2019/20 Nissan e.dams ponownie skorzysta z usług Sebastiena Buemiego i Olivera Rowlanda, którzy rozpoczną rywalizację 22-23 listopada w Arabii Saudyjskiej.

Nissan IM02