Nicolas Lapierre może powrócić do Toyoty na 24-godzinny wyścig Le Mans

Nicolas Lapierre może powrócić do Toyoty na 24-godzinny wyścig Le Mans

Nicolas Lapierre może dołączyć do zespołu Toyota Gazoo Racing i zasilić trzeci prototyp, który pojawi się na torze podczas 6-godzinnego wyścigu na Spa-Francorchamps oraz 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Wszystko wskazuje na to, że Francuz dołączy do Stephane'a Sarrazina oraz trzeciego kierowcy, który zostanie ogłoszony w późniejszym terminie i wystartuje w dwóch rundach Długodystansowych Mistrzostw Świata (FIA WEC) prototypem Toyota TS050 Hybrid.

Nicolas Lapierre do 2014 roku bronił barw japońskiego producenta w FIA WEC, jednak z powodu słabego początku sezonu, został odsunięty od składu. Francuz pozostawał w kontakcie z ekipą także i w 2015 roku, jednak nie wystartował w żadnej rundzie mistrzostw.

Do zmiany w składzie zespołu dojdzie także w Signatech Alpine, który startuje w klasie LMP2. Na miejsce Lapierre'a miałby zasiąść Romain Dumas, który dołączyłby do Gustavo Menezesa oraz Matta Rao.

Obaj wspomniani kierowcy nie zostali jednak oficjalnie potwierdzeni w zespole Signatech, jednak oczekuje się ich potwierdzenia w najbliższych dniach.