Nico Hulkenberg trafi do Red Bulla w sezonie 2020?

Jak informuje włoski odział Motorsportu, Red Bull Racing ponoć zaczął rozglądać się za potencjalnymi zastępcami Pierre'a Gasly'ego. Spekulacje transferowe pojawiają się więc w tym sezonie dość wcześnie, ponieważ nie jesteśmy jeszcze nawet w połowie tegorocznych zmagań, a mediach branżowych można znaleźć już pierwsze plotki. 

Młody kierowca na pewno nie może zaliczyć swojej dotychczasowej przygody w Red Bullu do najbardziej udanych. Francuz zdecydowanie odstaje od swojego partnera zespołowego - Maxa Verstappena, a cierpliwość Helmuta Marko ma być już na skraju wytrzymałości.

Najnowsze spekulacje mówią o tym, że władze zespołu z Milton Keynes zaczęły poszukiwanie ewentualnego następcy Francuza w przypadku dalszych złych wyników tego kierowcy. Wśród potencjalnych kandydatów na miejsce Gasly'ego wypatruje się Nico Hulkenberga, któremu z końcem obecnego sezonu kończy się kontakt z zespołem Renault.

Niemiecki kierowca zadebiutował w Formule 1 w roku 2010 podczas GP Bahrajnu, kiedy to startował w barwach zespołu Williams. Popularny „Hulk” ma aktualnie 31 lat i ani razu nie było dane stanąć mu na podium podczas wyścigów F1. Hulkenberg jest jednym z najbardziej niedocenianych kierowców, więc ewentualny transfer do konkurencyjnego zespołu mógłby pokazać wszystkim jego prawdziwy potencjał. Takie informacje mogą wywołać u Gasly’ego jeszcze większą motywację i chęć poprawy wyników. Z drugiej strony presja otoczenia może przytłoczyć młodego kierowcę, który może zacząć popełniać głupie błędy na torze.

Do końca sezonu pozostało jeszcze bardzo dużo czasu, więc z każdym kolejnym GP w mediach będą pojawiać się nowe spekulacje odnośnie obsadzenia fotelów w sezonie 2020, nie tylko w kwestii Red Bulla.