Nico Hulkenberg nie wystartuje w tegorocznym wyścigu Le Mans

Nico Hulkenberg nie wystartuje w tegorocznym wyścigu Le Mans

Nico Hulkenberg odrzucił możliwość startu w tegorocznym 24 godzinnym wyścigu Le Mans, dodając, że w pełni chce się skupić na startach w Formule 1 z zespołem Renault.

Niemiecki kierowca w 2015 roku wystartował w legendarnej długodystansowej rywalizacji z Porsche w klasie LMP1 wraz z Nickiem Tandym oraz Earlem Bamberem i po wyczerpującej rywalizacji zwyciężył mijając linię mety na pierwszej lokacie.

Rok później Hulkenberg nie był jednak w stanie walczyć o obronę wywalczonego w debiucie zwycięstwa, czego przyczyną był wyścig o Grand Prix Europy w Baku, który odbywał się w ten sam weekend co rywalizacja w Le Mans.

Nowy nabbytek zespołu Renault, podczas wtorekowej prezentacji nowego bolidu na sezon 2017 zapytany, czy wystartuje w tegorocznym wyścigu Le Mans odpowiedział: Nie.

Hulkenberg wyjaśnił jednak, że jego decyzja nie jest związana z konsekwencjami jakie poniósł Pascal Wehrlein startując w Race of Champions, a chęcią skupienia się na pracy dla ekipy Renault.

Nie ma to nic wspólnego z Pascalem i z tym co go spotkało, ale nie mam po prostu chęci, aby to zrobić - powiedział Hulkenberg.

Kiedy jesteś związany z producentem, to jesteś zaangażowany - Force India nie było konstruktorem, więc było łatwiej od samego początku.

Myślę, że dobrze jest, jak jest. Byłem tam, ścigałem się i z dużym szczęściem wygrałem. Więc zostawmy to tak jak jest. Mogę do tego wrócić w przyszłości.