Nick Chester opuszcza zespół Renault

Zespół Renault F1 ogłosił duży plan restrukturyzacji swoich brytyjskich działów technicznych, a jedną z konsekwencji jest zakończenie współpracy z Nickiem Chesterem, który do tej pory pełnił rolę dyrektora technicznego w Renault.

Chester dołączył do zespołu jeszcze w 2000 roku, kiedy to ekipa nosiła jeszcze nazwę Benetton. W kolejnych latach pracował przy boku takich kierowców jak Giancarlo Fisichella czy Jarno Trulli.

W mistrzowskich latach dla Renault, czyli 2005-2006 pełnił rolę szefa ds. osiągów pojazdu, by następnie przejąć funkcję szefa ds. osiągów systemu w 2010 roku.

W 2013, kiedy zespół opuścił James Allison, przejął jego funkcję dyrektora technicznego w Lotusie.

"To było naprawdę dobrych 19 lat w zespole z tak dobrą atmosferą i gdzie pracują tak lojalni i utalentowani ludzie"_ - powiedział Nick Chester. "Nie mogę doczekać się nowego wyzwania, ale chciałbym życzyć wszystkim w zespole wszystkiego najlepsze."

Jak dodał z kolei Cyril Abiteboul, dyrektor zarządzający Renault Sport Racing: "Nick był kluczową częścią Enstone przez niemal 20 lat. Jego pasja do zespołu nigdy nie załamała się, nawet mimo kilku trudnych chwil. W niedawnym czasie jego zaangażowanie, wiedza techniczna i entuzjazm zainspirowały nas, aby wykonać ruch z końca ku środkowi stawki. Chcielibyśmy szczerze podziękować Nickowi za wszystko i życzyć mu sukcesów w kolejnym etapie jego kariery."