Formuła 1

Menadżer Pereza prowadzi negocjacje z Haasem i Alfą Romeo

Transfer Sebastiana Vettela do zespołu Lawrence’a Strolla ma zostać oficjalnie ogłoszony z początkiem sierpnia, co stawia duży znak zapytania nad dalszą przyszłością Sergio Pereza, który według wielu źródeł rozpoczął wstępne rozmowy z innymi zespołami.

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team
Image: © BWT Racing Point F1 Team

Mattia Binotto: To nie czas na oskarżenia

Szef zespołu Ferrari, Mattia Binotto, przyznał, że nie czas na oskarżenia, a pracę w zespole, po nieudanym drugim wyścigu na torze Red Bull Ring dla Vettela oraz Leclerka.

Mattia Binotto - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari
Image: © Scuderia Ferrari

Lewis Hamilton: To nie było łatwe zwycięstwo

Mając na myśli takich kierowców jak Juan Manuel Fangio, Emerson Fittipaldi, Niki Lauda, Alan Prost, czy Nelson Piquet, nasuwa się spostrzeżenie, że ci kierowcy są istotną częścią historii Formuły 1, ale historii już nie z naszych czasów. Ayrton Senna w sercach wielu kibiców zajmuje szczególne miejsce, jednak jeśli chodzi o liczby, tutaj największym z nich jest Michael Schumacher, a zaraz za nim... Lewis Hamilton.

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images
Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Max Verstappen: Po prostu byliśmy zbyt wolni w GP Styrii

Max Verstappen ukończył wyścig o GP Styrii na trzeciej pozycji, jednak był bezradny w pojedynku z kierowcami Mercedesa. Reprezentant zespołu Red Bull Racing jasno przyznaje, że potrzebna jest ciągła praca, aby nawiązać walkę z mistrzowską ekipą.

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool
Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool

Romain Grosjean wystartuje do wyścigu z alei serwisowej

Zespół Haas złamał zasady parku zamkniętego po sobotniej sesji kwalifikacyjnej, gdy wykonywał prace naprawcze przy samochodzie Romaina Grosjeana. W związku z tym na kierowcę została nałożona kara i do GP Styrii wystartuje z alei serwisowej.

Romain Grosjean - Haas F1 Team / © Motorsport Grand Prix
Image: © Motorsport Grand Prix

Giovinazzi ukarany za nieprzepisową wymianę skrzyni biegów

Antonio Giovinazzi z zespołu Alfa Romeo Racing Orlen z końca stawki rozpocznie rywalizację do Grand Prix Styrii na torze Red Bull Ring, czego powodem jest wymiana skrzyni biegów już w drugiej rundzie tegorocznej kampanii.

Antonio Giovinazzi - Alfa Romeo Racing Orlen / © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI
Image: © Alfa Romeo Racing Orlen / DPPI

Binotto: Poprawki nie przyniosły zamierzonego rezultatu

Ferrari zadecydowało, aby narzucić wyższe tempo, jeśli chodzi o kwestię wprowadzania ulepszeń do nowego samochodu, który w tym roku nie prezentuje osiągów zbliżonych do ekip, takich jak Mercedes czy Red Bull Racing, jednak poprawki nie przyniosły zamierzonych rezultatów.

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari
Image: © Scuderia Ferrari

Russell zachwycony wynikiem, choć Williams liczył na więcej

George Russell znakomicie spisał się w niezwykle emocjonujących kwalifikacjach to niedzielnego Grand Prix Styrii. Kierowca zespołu Williams uplasował się na dwunastej pozycji, jednak kary sędziowskie pozwoliły mu awansować na jedenaste miejsce.

George Russell - Williams Racing / © Williams F1
Image: © Williams F1

Oszklona tarcza hamulcowa powodem słabej dyspozycji Bottasa

Valtteri Bottas przyznał po sesji kwalifikacyjnej do Grand Prix Styrii, że przeszklona przednia prawa tarcza hamulcowa uniemożliwiła mu zrobienie dobrego okrążenia w finałowej części sobotniej „czasówki”.

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images
Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images