Newey w miejsce Jonesa w składzie zespołu WRT DTM

Harrison Newey / © WRT Team Audi Sport

Harrison Newey w sezonie 2020 uzupełni skład zespołu WRT w serii DTM. Brytyjczyk zajmie miejsce byłego kierowcy Indycar, Eda Jonesa.

Jones był nieobecny w zespole podczas testów przedsezonowych na torze Nurburgring. Jego nieobecność była spowodowana problemami z podróżowaniem. Jego miejsce niespodziewanie zajął Newey, który pierwotnie nie był brany pod uwagę.

Harrison Newey to 21-letni kierowca z mocno motorsportowymi korzeniami. Jest on bowiem synem konstruktora Formuły 1, Adriana Neweya. Brytyjczyk wcześniej startował w Formule 3 oraz Super Formule. Dodatkowo na swoim koncie ma również debiut w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 2018 roku wraz z zespołem SMP Racing w kategorii LMP2.

Po debiucie w klasie prototypów brytyjski kierowca dostał kolejną szansę i w styczniu bieżącego roku stał się częścią zespołu Dragonspeed LMP2 podczas kolejnego długodystansowego wyścigu. Newey wystartował wraz z Colinem Braunem, Henrikiem Hedmanem oraz Benem Hanleyem w Rolex 24 w Daytonie. Skład okazał się o tyle dobrany, ponieważ finalnie zespół zwyciężył w swojej klasie.

"Nie mogę się doczekać dołączenia do zespołu WRT Team Audi Sport na sezon 2020 DTM" - powiedział Harrison Newey.

"Zespół miał fantastyczny debiut w zeszłym roku oraz ma za sobą spore doświadczenie i mam nadzieję, że przekaże mi tę wiedzę, ponieważ o mój debiutancki sezon. Nie mogę się doczekać, aby rozpocząć ściganie na Spa."

"Poza sezonem każdy mial o wiele więcej czasu niż się spodziewano i nie ma lepszego miejsca na start niż Spa, jeden z najlepszych torów na świecie."

"DTM to historyczne mistrzostwa i to zaszczyt być ich częścią. Nie mogę się doczekać, aby rozpocząć mój debiutancki sezon i być częścią tak dużej konkurencji. To będzie dla mnie niezłe wyzwanie i jestem bardzo podekscytowany."

"Jesteśmy chętni oraz podekscytowani powrotem na tory oraz rywalizacją" - dodał szef zespołu Vincent Vosse.

"Pandemia jeszcze się nie skończyła, z czym będziemy musieli sobie poradzić i pozostać bardzo czujnym. Wyścigi będą inne, pojawią się nowe zasady i nowe czynniki, które będzie trzeba wziąć pod uwagę. Wszyscy będziemy musieli działać bardziej odpowiedzialnie i nie popełniać błędów."

"W DTM ostatni sezon przebiegał w znanym nam do tej pory formacie, dążymy do urzeczywistnienia obietnic, które złożyliśmy w zeszłym roku w naszym debiutanckim sezonie. Chcemy podnieść nasze wysiłki do trzech samochodów, nie odchodząc od naszej filozofii promowania młodych talentów" - wspominał Vosse.

Prócz Harrisona Neweya, dwoma pozostałymi Audi RS5 DTM będą ścigali się Fabio Scherer oraz Ferdynand Habsburg, który w trakcie tekstów ustanowił najszybszy czas sesji.

Image: © WRT Team Audi Sport