Motocyklowe GP Francji przełożone ze względu na pandemię koronawirusa

Motocyklowe GP Francji przełożone ze względu na pandemię koronawirusa

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zmusiła organizatorów Motocyklowych Mistrzostw Świata do przełożenia GP Francji na późniejszy termin. Nowy termin rundy MotoGP, która pierwotnie miała odbyć się w dniach 15-17 maja, poznamy w późniejszym czasie.

„FIM, IRTA oraz Dorna Sport z przykrością informują o przełożeniu SHARK Helmets Grand Prix de France, które miało odbyć się na torze Bugatti w Le Mans w dniach 15-17 maja. Do przesunięcia terminu imprezy zmusiła trwająca epidemia koronawirusa” – czytamy w oświadczeniu.

Świat sportu zamarł ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Z dnia na dzień odwoływane bądź przekładane są kolejne imprezy, w związku z czym nie dziwi również przełożenie GP Francji. Najprawdopodobniej podobny los czeka też GP Włoch, jak i GP Katalonii. Kilka dni temu przełożone zostało także GP Hiszpanii.

Na razie nie wiadomo, kiedy odbędą się dwie pierwsze europejskie rundy sezonu. Wszystko uzależnione jest bowiem od rozwoju pandemii, a sytuacja ta jest bardzo niepewna i zmiany możliwe są z dnia na dzień. Na tę chwilę wiemy tylko, że GP Tajlandii przeniesiono na początek października, natomiast GP Argentyny i GP Ameryk na połowę listopada. O nowych terminach GP Hiszpanii i GP Francji będziemy informować, gdy tylko zostaną one podane.