Motocyklowe GP Finlandii przełożone

Motocyklowe GP Finlandii przełożone

Organizatorzy wyścigu o Grand Prx Finlandii poinformowali, że runda na torze KymiRing nie odbędzie się w planowanym terminie.

12 lipca, to miał być dzień, w którym Motocyklowe Mistrzostwa Świata miały powrócić do „kraju tysiąca jezior” po 38 latach przerwy. Niestety powrót najważniejszej serii motocyklowej na świecie zostanie przedłużony z powodu pandemii koronawirusa.

W oświadczeniu wydanym przez organizatorów wyścigu możemy przeczytać, że decyzja o przełożeniu rywalizacji w Skandynawii została podjęta wspólnie przez Dornę (właścicieli MotoGP – przyp. red.) oraz właścicieli nowopowstałego toru Kymiring. Głównym powodem decyzji obu stron, jest rekomendacja fińskiego rządu, który odradza organizowanie imprez gromadzących powyżej 500 osób.

Dorna obiecuje, że informacja o „nowym” terminie rozegrania GP Finlandii poinformuje najszybciej, jak tylko to możliwe.

Warto wspomnieć, iż KymiRing nie ma obowiązkowej homologacji, która jest niezbędna do organizacji wyścigu Grand Prix. Runda w Finlandii miała być jedenastym wyścigiem w tegorocznym sezonie MotoGP. Po czwartkowym odwołaniu Dutch TT jest to kolejna runda, która nie odbędzie się w planowanym terminie.

Realnym terminem rozpoczęcia tegorocznej rywalizacji najważniejszej serii wyścigów motocyklowych na świecie jest początek sierpnia, kiedy to karuzela MotoGP ma zawitać do Brna na Grand Prix Czech. Trzeba jednak podchodzić do tego terminu z dużym dystansem, ponieważ wyścig – jeżeli w ogóle się odbędzie – prawdopodobnie odbędzie się przy pustych trybunach.

Image: © Flickr / Bobo Boom